Witaj

 • ,,Myślę, tworzę, działam - świadomy młody Europejczyk"

  Zajęcia Matematyczne w klasie II a w ramach  projektu ,,Myślę, tworzę, działam - świadomy młody Europejczyk".

 • Powiatowe obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Powiatowe obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Reprezentacja Kornelówki pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniu 11 listopada 2018r.

 • Kornelówka świetuje niepodległość Polski.
  09.11.2018

  11 listopada świętuje cała Polska, świętuje więc i Kornelówka. Setna, okrągła rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości to niesamowita okazja aby upamiętnić tamto wydarzenie, jako jedno z najważniejszych w naszej długiej historii. Nasza szkolna społeczność celebrowała ten dzień wraz z milionami Polaków w całym kraju i za granicą.

  Dla zgłębienia i poszerzenia wiedzy naszych uczniów dotyczącej tego jakże istotnego dla Polski okresu, zorganizowany został w naszej szkole turniej historyczny pod tytułem „Droga do wolności”. Ze względu na specyfikę i poziom trudności materiału historycznego, wzięli w nim udział uczniowie klas VII i VIII.

  Turniej składał się z wielu konkurencji, a uczestnicy mogli wykazać się zarówno wiedzą historyczną, jak i zdolnościami artystycznymi, reżyserskimi, a nawet umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy rannym osobom.

  Widzowie i jury mogło podziwiać wykonane przez uczestników dowolna techniką plastyczną plakaty na temat „Droga do wolności”. W tej konkurencji najwyżej oceniona została praca klasy VIIc.

  Niewątpliwą atrakcją turnieju była prezentacja konkursowych filmików mających na celu odpowiedź na pytanie: Czym jest dla Ciebie ojczyzna?”. Pomysłowość w realizacji prac wzbudziła podziw jury i widzów. Zwycięskim okazał się film nakręcony przez klasę VIIIc.

  W klasyfikacji generalnej turnieju rywalizacja była bardzo zacięta. Praktycznie do ostatniej konkurencji nie wiadomo było kto zostanie zwycięzcą. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła męska drużyna reprezentująca klasę VIIIb, drugie- klasa VIIb, a trzecie- VIIIa.

  Wszyscy, a w szczególności zwycięskie zespoły popisały się bardzo dobrą wiedzą i znajomością wydarzeń i postaci historycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918r.

  Szerokim echem odbiła się w całym kraju akcja zaplanowana w tym dniu akcja odśpiewania przez Polaków polskiego hymnu narodowego. O tej samej godzinie-o  11:11 w całej Polsce uczniowie szkół, pracownicy zakładów pracy, sportowcy, żołnierze i przedstawiciele innych grup zawodowych śpiewało Mazurka Dąbrowskiego dla uczczenia naszego Święta Narodowego. Oczywiście uczniowie i nauczyciele Kornelówki  również przyłączyli się do tej akcji. Efekt był piorunujący i wzbudził emocje u każdego, kto był świadkiem i uczestnikiem tego wydarzenia.

  Na koniec tego jakże radosnego dnia, nie mogło obyć się bez uczczenia święta niepodległości wspólnym odtańczeniem tradycyjnego poloneza. W korowodzie wzięli udział zarówno uczniowie, jak i grono pedagogicznej naszej szkoły.

  Bardzo dobrze wróży na przyszłość, że młode pokolenie Polaków celebruje i świętuje okrągłą rocznicę tego jakże ważnego dla naszego kraju wydarzenia. Szkoda tylko, że następna będzie dopiero za …100 lat.

  POLONEZ DLA NIEPODLEGŁEJ

  Rekord dla niepodległej

 • Wycieczka do IPN w Szczecinie

  Dnia 29 października 2018r uczniowie Kornelówki z klas VII i VIII mieli okazję zwiedzać archiwa IPN i wziąć udział w warsztatach . Po krótkiej prezentacji  dotyczącej działalności IPN dokonanej przez pracownika, uczniowie otrzymali oryginalne dokumenty do analizy. Podobnie jak historycy poszukiwali odpowiedzi na zadawane przez prowadzącego pytania dotyczącego K. Świtonia , które można było wyczytać z archiwalnych dokumentów. Na koniec uczniowie i opiekunowie  p. Ewą Hołowską- Kędzierską, A. Polechońską , M. Kotarską i A. Nowak udali się do pomieszczeń archiwalnych, gdzie na własne oczy mogli przekonać się w jaki sposób segreguje się i układa napływające do IPN dokumenty.  

 • Konkurs różańcowy

  Październik to miesiąc, w którym odprawiane są nabożeństwa różańcowe. Nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczno -religijny ,,Różaniec naszą siłą". Różańce wykonane przez uczniów można było oglądać na wystawie w szkole, a następnie w kościele św. Mikołaja. Dnia 4-go listopada 2018 r. ogłoszono wyniki konkursu: I miejsce zajęły Dominika i Maja Brożek. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

  Organizator

  Bożena Błażewicz

 • Marsz na orientację

  Dnia 27.10.2018r. grupa uczniów z SP1 wraz z opiekunkami p. L. Dalecką, p. Ireną Matuszczak i p. D. Piórkowską spotkała się by, uczestniczyć w "Marszu na orientację" w naszym mieście. Celem tego przedsięwzięcia było bliższe poznanie miasta i jego walorów turystycznych. W czasie marszu trzy grupy, rozpoczynające marsz z różnych punktów w mieście, musiały za pomocą wskazówek znajdujących się na kartach pracy i planie miasta odnaleźć różne obiekty turystyczne  i odpowiedzieć na pytania.

  Poszerzaliśmy w ten sposób swoją wiedzę historyczno-kulturowo-przyrodniczą nt. Wałcza. Musieliśmy również przypomnieć sobie nazwy obiektów w języku niemieckim, łącząc w pary fiszki polsko-niemieckie. Niektórzy z uczestników pokonywali trasę rowerami a  dla zwycięzców czekały słodkie upominki. Wspólnie z uczestnikami „Koła turystycznego z elementami języka niemieckiego” stwierdziliśmy, że Wałcz jest atrakcyjny turystycznie, urokliwy i zaskakujący jednocześnie. Bardzo się cieszymy, że uczestniczyliśmy w spotkaniu, które pozwoliło nam bliżej poznać nasze rodzinne miasto w inny, niecodzienny sposób.


   Uczniowie

 • Jesień oczami uczniów klasy IIa

  Bardzo lubimy wykonywać prace plastyczne. Jesień jest malowniczą porą roku i w związku z tym wykonaliśmy szereg prac plastycznych, które ozdabiają naszą klasę. Wystawy naszych prac chętnie oglądają rodzice.

 • JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM

  11. października odbyła się w naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Pięknie odświętnie ubrani uczestniczyliśmy w szkolnej uroczystości. Organizatorzy przygotowali dla nas ciekawa podróż do różnych ciekawych zakątków naszego kraju. Byliśmy w Kołobrzegu, Warszawie, Zakopanem i naszym ukochanym Wałczu. Braliśmy udział w ciekawych konkurencjach: przygotowaniu stroju plażowego, ułożeniu naszego grupowego kodeksu, wyszukiwaniu górskich kamieni, rozplątywaniu lin. Po części artystycznej nadszedł czas uroczystego pasowania na przedszkolaka. Pani dyrektor oficjalnie włączyła nas do szkolnego grona i wręczyła piękne okolicznościowe dyplomy.

  Ten dzień był pełen niespodzianek, ponieważ w sali czekał na nas wielki prezent, w którym znalazło się mnóstwo nowych zabawek. Po emocjach związanych z prezentem mogliśmy ochłonąć jedząc pyszny słodko- owocowy poczęstunek przygotowanych przez rodziców.

  W ten dzień naszą grupę odwiedziła mama Szymona, która przygotowała dla nas wyjątkowe, balonowe atrakcje. Zrobiła dla nas ważkę, ośmiornicę, węże i kwiatki. Radości nie było końca.

 • Dzień Przedszkolaka

  Z okazji Dnia Przedszkolaka naszą grupę odwiedziła Pani Burmistrz i wręczyła nam zaproszenie na projekcję bajki.

  02. października wybraliśmy się do Kina Tęcza na bajkę pt. ,,Mała Stopa”.  Mieszkańcem pewnej śnieżnej krainy był  Migo. Młody Yeti chciał zająć się rodzinnym fachem i zostać dzwonnikiem  Pech jednak chce, że pewnego dnia był świadkiem kraksy samolotu i na własne oczy zobaczył człowieka – mityczną Małą Stopę. Bajka była bardzo śmieszna ale zawierała również ważną życiową lekcję o tym, że wiedza i prawda są ważniejsze od wiary i opartej na niej tradycji. Bajka bardzo podobała się dzieciom, a duża dawka humoru sprawiła, że widzowie wyszli z kina z uśmiechami na twarzach.

 • Plastyka dla smyka

  Plastyka dla smyka. W nasze grupie dużo tworzymy. Bawimy się farbami, plasteliną, kredkami, masami plastycznymi  oraz innymi  niekonwencjonalnymi materiałami.  Kiedy tylko pogoda na to pozwala tworzymy na dworze, a efekty naszej pracy można podziwiać  na dolnym korytarzu.

 • Zajęcia kulinarne w przedszkolu

  Systematycznie w naszej grupie odbywają się zajęcia kulinarne. Pod bacznym okiem pani Tereski przygotowujmy pyszności. Mamy specjalne czapki kuchcików i fartuszki. Tym razem udało nam się wyczarować smakowitego, jesiennego jeżyka z gruszki, rodzynek i winogron.

 • Wycieczka integracyjna klasy 6 b do Poznania

  W czwartek 11 października w piękny, słoneczny dzień wyjechaliśmy do Poznania na jednodniową wycieczkę autokarową. W programie była lekcja muzealna w Muzeum Narodowym na temat mitologii Greków i Rzymian. Prowadząca zajęcia pokazywała i omawiała obrazy, a my uważnie słuchaliśmy i wykonywaliśmy zadania dotyczące tej tematyki. Bardzo nam się to przyda na lekcjach historii i języka polskiego. Zwiedziliśmy także Stare Miasto i jego zabytki. Znaleźliśmy też na zakup drobnych pamiątek i zrobienie zdjęć na tle zabytkowej architektury.

 • Popołudnie filmowe i Dzień Chłopaka w VI b

  W piątkowe popołudnie klasa VI b spotkała się w szkole na wieczorze filmowym zorganizowanym przez naszego wychowawcę. Dziewczyny zaskoczyły wszystkich i postanowiły zrobić chłopakom niespodziankę. Przeprowadziły quiz, który polegał na tym, że wybrana dziewczyna wyciągała jakąś rzecz i chłopcy mieli napisać na kartce, jak się nazywa albo do czego służy. Były to gadżety typu zalotka, beauty blender, pędzel bądź pilnik elektryczny. Później było sprawdzanie testów. Nagrodami była pielęgnacja skóry wykonana przez koleżanki z klasy. Po nałożeniu maseczek obejrzeliśmy film „Avengers”. Cieszyliśmy się wspólnie spędzonym czasem. To była naprawdę udana imprezka.

  Natalia Zduniewicz i M.W.

 • UCZNIOWIE KORNELÓWKI WZIĘLI UDZIAŁ W WAŁECKIM MASTERCHEFIE

  W środę 26 września przed Wałeckim Centrum Kultury odbył się show w ramach projektu pod nazwą „Polsko-ukraiński MasterChef – z tradycją w tle”, który realizuje powiat wałecki. W potyczce kulinarnej brali udział uczniowie RCKU w Wałczu i uczniowie z partnerskiego miasta Fastow na Ukrainie. Wszystko nadzorował Damian Sobek – finalista popularnego kulinarnego programu telewizyjnego.

  W Wałczu gościła trzynastoosobowa grupa młodzieży z Ukrainy. Tematem przewodnim spotkania była tradycja kulinarna Polski i Ukrainy. Kulinaria oceniali uczniowie Kornelówki oraz przypadkowi przechodnie. Drużyny przygotowały dwie potrawy – zupę ukraińską oraz „kartofelpizzę”. Obecni na pokazie smakowali przygotowanych dań oraz wybierali najsmaczniejszą, oddając głos na tę potrawę, przyklejali karteczki na tablicę danej grupy.

  Akcja świetnie przyczyniła się do integracji uczniów z Polski i Ukrainy.

  M.W.

 • AKADEMIA SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ

  O tym, że Kornelówka to wyjątkowa szkoła wszyscy wiemy. Dlatego też, sposoby w jakie przygotowujemy się do sprawdzianów i kartkówek muszą być nietuzinkowe i zaskakujące.

   Na zajęciach w AKADEMII SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ powstają ciekawe notatki, dzięki którym uczniowie dużo szybciej opanowują pamięciowo treści wymagające przyswojenia.

  Tym razem przygotowywaliśmy się do pracy klasowej z języka niemieckiego. A oto efekty naszego spotkania:

 • Nauka udzielania pierwszej pomocy
  03.10.2018

  Wrzesień to miesiąc, w którym bardzo dużo mówimy o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły.  Jednak bezpieczeństwo to nie tylko świadome uczestniczenie w ruchu drogowym, ale również umiejętność reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Dlatego właśnie w Świetlicy Malucha zorganizowane zostały zajęcia, podczas których uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Dzieci oprócz wysłuchania wykładu ratownika medycznego miały też możliwość wykonywania ćwiczeń praktycznych na fantomie.

  KG

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  Czytanie rozwija rozum młodzieży,
  odmładza charakter starca,
  uszlachetnia w chwilach pomyślności,
  daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu. 

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy również w klasie VIIa. Uczniowie wraz z nauczycielem języka polskiego czytali na głos fragmenty ciekawych książek. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie  naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole oraz jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Tak więc lekcja stała się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania.

  Paweł Proniuk

  Agnieszka Goszczyńska

 • ŚWIETLICA MALUCHA obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania

  28 września w ŚWIETLICY MALUCHA obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania. Jak przystało na takie święto nie mogło u nas zabraknąć ukochanych przez dzieci bajek.

  Utwory literackie czytały naszym najmłodszym studentki PWZS, które przygotowały dla nich również wiele ciekawych quizów oraz zabaw związanych z wysłuchanymi tekstami. Uczniowie zostali obdarowani  drobnymi podarunkami przyniesionymi przez słuchaczki wałeckiej uczelni.

 • Długo czekaliśmy, ale już jest!!!
  23.09.2018

  W minionym tygodniu zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej przy naszej Kornelówce. Ekipa już skończyła pracę. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu może się pochwalić nową zewnętrzna siłownią, która stała się doskonałym uzupełnieniem przyszkolnego placu zabaw.

  Nasze głosy oddane w PROJEKCIE OBYWATELSKIM 2017 zadecydowały o powstaniu plenerowej siłowni.

  Urządzenia sportowo-rekreacyjne umożliwiają, niezależnie od wieku i umiejętności, dostęp do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wyposażenie siłowni tworzą m.in: twister, wahadło, wioślarz, drabinka, biegacz.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia przez oddanie głosów na nasz projekt, a dzieciom i dorosłym życzymy miłego i efektywnego korzystania z siłowni.

  BP

 • Apel upamiętniający rocznicę agresji sowieckiej na Polskę
  23.09.2018

  17 września uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu wzięli udział w obchodach 79. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz 90. rocznicy powstania Związku Sybiraków.

  Uroczystości rozpoczęły się msza świętą za ojczyznę w kościele pw. Świętego Mikołaja, po której nastąpił przemarsz kompanii honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i uczestników ceremonii pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Bankowej. Na miejscu odbył się apel poległych, został odśpiewany hymn oraz pieśni patriotyczne, a przybyli goście wygłosili okazjonalne przemówienia.

  Warto czcić takie uroczystości, ponieważ w ten sposób możemy oddać hołd tym, którzy cierpieli za ojczyznę.

  Autor: Matylda Wyrzykowska (6b)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć