Witaj

 •      5  października 2017r. odbyło się spotkanie uczniów kl. III d z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej w Wałczu -  Panią Beatą Budzyń na temat przemocy uczniów oraz zagrożeń wynikających z jej stosowania. Zajęcia poświęcone były  zasadom bezpieczeństwa przestrzeganym w klasie, szkole i środowisku pozaszkolnym, prawidłowym relacjom i postawom wobec innych, sposobom rozpoznawania i radzenia sobie z negatywnymi emocjami, istocie agresji i przemocy oraz  budowaniu pozytywnych relacji koleżeńskich. Pani policjantka przybliżyła uczniom również zagadnienie cyberprzemocy.

     Zajęcia te skłoniły uczniów do refleksji nad swoim zachowaniem oraz zwiększyły ich świadomość na temat agresji i przemocy.

                                                              Grażyna Forysiewicz

 • 09.10.2017

  EUROWIZJA JUNIOR 2017 - krótka fotorelacja z wyjazdu do Warszawy, na eliminacje do Eurowizji Junior. 

  Dominika Ptak, uczennica naszej szkoły fantastycznie zaśpiewała tam piosenkę pt. "Anioły".

  Jeszcze raz gratulujemy Ci Dominiko !

 •  

   

   

  Myślę, tworzę, działam – świadomy młody Europejczyk”

  – projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

  Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020

  w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu.

   Projekt „Myślę, tworzę, działam – świadomy młody Europejczyk” w ramach działania 8.5 ma na celu wspieranie przedsięwziąć w zakresie podnoszenia kompetencji kluczowych niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, posługiwania się technikami informacyjno – komunikacyjnymi oraz językami obcymi (angielski i francuski). Projekt adresowany jest do uczniów i nauczycieli II etapu edukacyjnego z włączeniem grupy dzieci młodszych. W ramach projektu powstanie szereg kół zainteresowań i innowacji pedagogicznych. Odbywać się będą zajęcia z przedsiębiorczości, robotyki, języka francuskiego przy wykorzystaniu ICT. Połączenie tradycyjnych metod nauki z nowoczesnym kształceniem będzie efektywnym i atrakcyjnym sposobem uczenia się i optymalnym instrumentem do realizacji celu projektu i potrzeb grupy docelowej. W ramach kształcenia u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności niezbędnych na rynku pracy będą prowadzone innowacje:

  - „Mały przedsiębiorczy Europejczyk”. Uczestnicy tego przedsięwzięcia nabędą wiadomości z zakresu przedsiębiorczości. Pragniemy przygotować uczniów do aktywnego udziału w życiu społecznym i zawodowym.

  -„Gry i zabawy matematyczne z zastosowaniem multimediów” jako atrakcyjna forma wyrównywania braków powstałych w toku lekcyjnym.

  -„Mały konstruktor, czyli programowanie z wykorzystaniem klocków lego” – zdobywanie umiejętności z zakresu programowania poprzez zabawę, jako metoda rozwijania kreatywności, umiejętności matematycznych, analitycznego myślenia, znajomości technologii, czyli cech niezbędnych na dzisiejszym rynku pracy.

  -„Ciekawscy mądrale” – będziemy przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty, które w prosty sposób ukazywać będą przebieg zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie.

  Kolejnym działaniem będzie rozwijanie u dzieci sprawności manualnej i grafomotorycznej poprzez organizację zajęć terapeutycznych. Dodatkowo na takich zajęciach uczniowie przy użyciu technik informacyjno – komunikacyjnych będą usprawniać ortografię i poznają zasady pisania cv i listu motywacyjnego. Następnym etapem realizacji projektu będzie utworzenie klas o profilu ekonomicznym (oswajanie uczniów z wiedzą z dziedziny zawodoznastwa i biznesu) oraz językowym (lepszy i skuteczniejszy sposób na komunikację w danym języku). W realizacji tych działań wspierać nas będą lokalni przedsiębiorcy i potentaci biznesu, którzy będą uczyć dzieci efektywnego organizowania warsztatu pracy. Część zajęć będzie realizowana poza szkołą – wizyty w zakładach pracy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Planujemy cykl warsztatów wyjazdowych i spotkania z psychologiem biznesu.

  W realizacji projektu ważnym elementem będzie doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli. W tym celu będą organizowane szkolenia i kursy z różnych zakresów mające na celu wspieranie rozwoju uczniów. Nawiążemy również współpracę z ośrodkiem szkolno – wychowawczym w celu poznania specyfiki pracy i funkcjonowania tej placówki.

  Aby w pełni zrealizować założone cele w projekcie niezbędne będzie doposażenie naszej placówki w sprzęt specjalistyczny i komputerowy oraz zatrudnienie specjalistów z zakresu psychologii. Sale lekcyjne zostaną wyposażone w zestawy multimedialne, które uatrakcyjnią pracę uczniów na zajęciach. Planujemy także zakup sprzętu specjalistycznego, m.in. sprzęt korygujący wady postawy, powiększalnik stacjonarny, aby ułatwić funkcjonowanie dzieci niedowidzących, sprzęt do badania metodą Biofeedback - metoda ta pomoże odpowiednio się zrelaksować, lepiej radzić sobie w sytuacjach trudnych, zwiększy kreatywność i pozytywne myślenie, poprawi szybkość uczenia się i zapamiętywania nowego materiału.

 • 08.10.2017

  Dzięki pani Annie Nazaruk, w poniedziałek byliśmy z wizytą w Urzędzie Miasta. Naszym przewodnikiem była pani Joanna Rychlik- Łukasiewicz - Zastępca Burmistrza Miasta Wałcz, która opowiadała nam o pracy całego urzędu. Mogliśmy porozmawiać z panią Burmistrz i zadać jej pytania, a było ich wiele. Widzieliśmy sale sesyjną, sale ślubów, pokoje pracy Straży Miejskiej. Pani Ania opowiedziała nam o pracy urzędnika. Żadne z naszych pytań nie zostało bez odpowiedzi. Dziękujemy za wycieczkę, było naprawdę ciekawie. Przedszkolaki

 • 04.10.2017

  Dnia 23.09.2017 odbyły się zawody sportowe "Trio Basket" w ramach XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej na hali widowiskowej SP 2 w Wałczu. Organizatorem był Pan Waldemar Rojek. 

  Nie mogło oczywiście zabraknąć drużyn z Kornelówki: SP1 Janusze Sportu (Mateusz Zapała, Mikołaj Wiśniewski, Adam Gdeczyk) oraz SP1 Hooligans (Karol Kubik, Grzegorz Mazurkiewicz, Mateusz Buczkowski). Nasze drużyny startowały w kategorii do 13 lat, pewnie pokonały team z SP 4 i tym samym o złoto walczyli miedzy sobą. Górą była drużyna SP1 Hooligans, wywalczając pierwsze miejsce. 

  Wszyscy uczestnicy  dostali pamiątkowe medale. Oprócz rywalizacji i świetnej zabawy, był to sprawdzian dla naszych Kornelowców przed zbliżającymi się rozgrywkami między szkolnymi w piłkę koszykową.

 •      Dnia 3 października uczniowie klasy III d wraz z wych. Grażyną Forysiewicz  wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej "Morzycówka".   Planując wyprawę obawialiśmy się, czy pogoda nam dopisze. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni.  Pani Magdalena Marchwiak  opowiedziała  nam wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazała  nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się także dużo o grzybach.  Wiemy, które grzyby są jadalne, gdzie rosną różne ich  gatunki , dlaczego nie wolno niszczyć muchomorów....Dzięki rodzicom   można było się ogrzać i posilić  pysznymi  kiełbaskami przy ognisku.

        Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

  Była to dla nas żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci. Będzie co wspominać podczas długich i mroźnych zimowych dni.

 • Nowy skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

  27 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję przekonać się, że wybory do Samorządu Uczniowskiego są świętem demokracji w szkole. Plakaty wyborcze przykuwały uwagę wszystkich uczniów, dzięki temu mieli oni możliwość poczuć, jak ważny jest ich głos. Obecny Samorząd  Uczniowski miał za zadanie zadbać, aby wybory odbyły się zgodnie
  z regulaminem i czterema podstawowymi zasadami. Są bezpośrednie – byśmy mogli poczuć, realny wpływ na  wybór swojego kandydata, tajne, by wybór był obiektywny, równe – byśmy uwierzyli, że mamy takie same prawa, powszechne, bo stanowimy jedność i każdy powinien
  z pełną świadomością podjąć tę ważną decyzję.

  Oto nowy skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

  Przewodniczący:

  Karol Kubik - kl.VII b

  Zastępca przewodniczącego:

  Matylda Koniecko - kl.VII c

  Sekretarz:

  Maja Stasiak - kl.VIIc

  Skarbnik:

  Zofia Walukiewicz - kl. VIIb

  Przewodniczaca do spraw wolontariatu:

  Maja Brożek - kl.IVd

  Rzecznik prasowy:

  Gabriela Templin - kl.IVc

  Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!

 • 03.10.2017

  Dnia 29.09.2017r. klasa Ia wybrała się na wycieczkę w okolice Wałcza. Celem wycieczki było szukanie oznak jesieni. Oprócz obserwacji przyrody, przypomnieliśmy sobie nazwy wałeckich jezior oraz innych miejsc spotykanych po drodze. Po zjedzeniu drugiego śniadania  w Tawernie  i wspólnych zabawach, ruszyliśmy dalej. Za pomocą lup badaliśmy, jakie owady znajdują się w trawie, na liściach i na korze drzew.  Po zebraniu darów jesieni byliśmy pewni, że jesień zagościła u nas na dobre. Wróciliśmy do szkoły, a z nazbieranych liści powstał piękny bukiet.

 • W piątek na Promenadzie czekało wiele atrakcji. Odbywało się tam święto batalionowe Regionalnej Bazy Logistycznej. Widzieliśmy makiety łodzi podwodnych i wojskowych statków. Mały bezzałogowy samolot, robił wrażenie. Mogliśmy dokładnie obejrzeć strój płetwonurka i jego sprzęt, a niektórzy z nas przymierzyli dawne nakrycie jego głowy. Było bardzo ciężkie. Przy drodze zaparkowany był, jak nam się wydawało czołg, ale taki bez lufy i gąsienic. Panowie wojskowi, szybko nas naprowadzili na właściwe tory, to był rosomak. Obejrzeliśmy go dokładnie, był bardzo duży, a na dowód tego, pomieścił cała naszą grupę i to na stojąco. Na koniec mogliśmy usiąść na policyjnym motocyklu i wojskowym kładzie. Kto wie może ktoś z nas w przyszłości będzie z takich sprzętów korzystał codziennie. To była fajna wyprawa.

 • Kuchcikowe zmagania uważamy za otwarte! Wszyscy ubrani w kucharskie czapki i fartuchy, nieodzowne atrybuty kucharza rozpoczynamy pracę. Pod czujnym okiem pani Teresy Słowińskiej stworzyliśmy owocowe jeże. Efekt końcowy fantastyczny, a nie mogąc się oprzeć pokusie, kosztowaliśmy nasze wytwory. Spróbujcie sami takie wykonać. Polecamy 

 • 24.09.2017

  Dnia 20 września uczniowie klasy IVc  i IVd wraz z wychowawcami wybrali się na XXIII Festyn Archeologiczny do Biskupina.Hasłem tegorocznej edycji  Festynu byli ,,Bogowie wojny". W trakcie imprezy uczniowie mieli okazję poznać wojowników i ich boskich opiekunów.Uczestnicy obserwowali pokazy obrzędów religijnych, inscenizacje bitew rozgrywanych między legionami rzymskimi i armią barbarzyńskich Drakow.Na arenę wyszli też gladiatorzy i wojowie Mieszka. Pogoda dopisała a dzieci zaopatrzone w talizmany, łuki i miecze rzymskich wojowników, szczęśliwe i pełne nowych wrażeń wróciły do domu.

 • 20.09.2017

  Zgodnie z tradycją szkoły 15 września 2017 roku odbyło się w naszej szkole ważne wydarzenie – wycieczka integracyjna dla wszystkich uczniów klas czwartych. Uczniowie z wychowawcami wyruszyli na Bukowinę, gdzie po drodze czekały na wszystkich zdania i zabawy integrujące zespoły, przygotowane wcześniej przez panią A. Jarczewską i pana K. Symonowicza oraz klasę VII c. Na zakończenie, wszystkich czekała niespodzianka – ognisko, przygotowane przez ośrodek COS- OPO w Wałczu. Wszyscy świetnie się bawili, pogoda dopisała.

  Należy jeszcze wspomnieć, że w tym też dniu odbyło się wielkie Sprzątanie Świata. Klasa VIa wraz opiekunkami Samorządu Uczniowskiego panią J. Wilczyńską  i A. Goszczyńską zadbały również o to, aby połączyć ważne z przyjemnym. 

  Uczniowie klas czwartych dziękują wszystkim zaangażowanym za świetną zabawę.

   

 • Bezpieczna droga do szkoły

  11 września 2017r. policjanci z wałeckiej jednostki wręczyli „Elementarze Zasad Bezpieczeństwa” dla uczniów klasy Ia oraz Ib. Książeczka, którą otrzymują dzieci została przygotowana przez policjantów. Spotkanie z uczniów z policjantami to prawdziwa lekcja edukacji o bezpieczeństwie.

  ...Pytasz kim jestem? Może detektywem, który chce opowiedzieć o przygodach jakie mogą Cię spotkać, dobrym duszkiem, czarodziejem, a może stróżem dzieci? To proste jestem przyjacielem wszystkich dzieci... Tak zaczyna się książeczka przygotowana przez policjantów z myślą o uczniach najmłodszych klas.

  Gryfuś główny bohater Elementarza przedstawia się dzieciom i zachęca do edukacyjnej zabawy poprzez rebusy, krzyżówki, zgadywanki. Spotkanie pierwszaków z policjantami to prawdziwa lekcja edukacji o bezpieczeństwie.

  Podczas spotkania dzieci utrwalały zdobytą już wiedzę w przedszkolu, gdzie również spotykały się z mundurowymi. Policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jakie przygody mogą przytrafić się w drodze do szkoły i ze szkoły, podczas zabawy w czasie wolnym czy szkole.

  Na koniec pierwszaki wspólnie z policjantami zaśpiewały refren piosenki o sygnalizatorze świetlnym.

 • 08.09.2017

  Tak, tak, wakacje już za nami, a kolejny rok pracy przed nami. Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się w Kornelówce o godzinie 9:00.

  Pani Dyrektor - Ewa Hołowska  powitała gości, rodziców, uczniów, nauczycieli. Życzyła wszystkim udanego roku nauki i pracy.

  Szczególnie miło byli powitani uczniowie klasy Ia i I b wraz z wychowawcami p. Ewą Rogulską oraz p. Brygidą Lechojdą.

  Już po raz drugi w murach Kornelówki powitane zostały również dzieci z oddziału  przedszkolnego, którymi opiekować się będą panie Sylwia Głowacka - Płachta, Karolina Glinka – Komorowska. Jesteśmy pewni, że maluchy będą się czuły u nas wspaniale i z radością będą przychodziły na zajęcia.

    Wszystkim uczniom Kornelówki życzymy uśmiechów każdego poranka, sukcesów, realizacji swoich pasji i marzeń właśnie w murach naszej szkoły.

  PS. A nauczycielom cierpliwości i wyrozumiałości dla swoich wychowanków ;0)

 • Oddział przedszkolny

  1 września (piątek) oddział przedszkolny rozpoczyna swoją działalnośc edukacyjną (6.30-15.30).

  4 września - dzieci z oddziału przedszkolnego przychodzą do sali nr 7 w godz. 6.30 - 8.00.
  Na uroczysty apel udadzą się ze swoimi wychowawczyniami.
  Prosimy o zadbanie, by tego dnia dzieci były odświętnie ubrane (strój szkolny: dziewczynki - biała bluzeczka, ciemna spódniczka, chłopcy - biała koszula,ciemne spodnie).

   

  Zapraszamy rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego na zebranie 5.09.2017r. (wtorek) o godz. 16.30 do sali nr 7. Wychowawczynie

   

  Dziękujemy.
  Do zobaczenia!

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/17 kl. I-III

  23.06.2017

  23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Cała społeczność szkolna kl. I-III spotkała się podczas uroczystej akademii o godz. 8.30 w sali gimnastycznej. Ważnym punktem spotkania było wyróżnienie uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, sukcesy w licznych konkursach. Nagrody wręczyła osobiście pani dyrektor Zofia Skuza wraz z wychowawcami. Naszą uroczystość wzbogaciła również obecność  Ks. Antoniego Badury oraz pań Iwony Brożek, Magdaleny Krawczyk oraz sekretarza szkoły Małgorzaty Piesiak. Miłym momentem było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów klas trzecich. Dyrektor szkoły podziękował rodzicom za wkład pracy na rzecz szkoły i klasy.

  Przed nami wakacje – czas odpoczynku oraz dobrej i bezpiecznej zabawy. Wszystkim życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!!! 

  Zapraszamy do GALERII

 • Użytkownicy mobilni

  Drodzy użytkownicy mobilni!

  Możecie sprawdzić swoje plany lekcji również na urządzeniach mobilnych. Strona EduPage została dostosowana do urządzeń mobilnych i funkcjonuje poprawnie na smartfonach i tabletach.

 • Plan Lekcji i Zastępstwa

  Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

  już niedługo będziecie mogli sprawdzić Wasz plan lekcji oraz codzienne zastępstwa. Wystarczy kliknąć na odnośniki na górze strony.

 • Strona powstała

  18.08.2017

  Strona WWW naszej szkoły jest już opublikowana w Internecie. Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - m.in. spis uczniów, klas, nauczycieli, plany lekcji, zastępstwa i inne.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć