Witaj

 • WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU

  PLASTYCZNO – LITERACKIEGO

  „DRZEWO W LITERATURZE I SZTUCE”

  Kategoria wiekowa 10-12 lat

  I miejsce – AGATA MALINOWSKA - SZKOŁA PODSTAWOWA BANIE

  II miejsce – MARCEL PŁUSA – SZKOŁA PODSTAWOWA W ORZECHOWIE

  II miejsce – JAKUB SERBIN – ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY NIECHORZE

  III miejsce – MAŁGORZATA CIEŚLA – SZKOŁA PODSTAWOWA NT 1 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W WAŁCZU

  Wyróżnienie
  MAGDALENA IDZIK - SZKOŁA PODSTAWOWA W JARSZEWIE

  OGROMNE GRATULACJE DLA MAŁGOSI CIEŚLI Z KLASY IVD!

 • „Mój Kościół na Pomorzu”

  W piątek 20 października, w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XIV edycji konkursu „Mój Kościół na Pomorzu”. Uczniowie wraz z opiekunami przybyli z różnych zakątków naszej diecezji.

  Wśród zwycięzców znalazła się także uczennica Kornelówki Maja Brożek z klasy IV d. Gratulujemy!

 • W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 26 kwietnia odbył się apel przypominający o nadchodzących świętach majowych. W krótkiej i symbolicznej formie uczniowie najstarszych klas: Weronika Leśkiewicz (7c), Natalia Zimnińska (7c) oraz Karol Kubik (7b) przypomnieli, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa - Ojczyzna i Patriotyzm. Nawiązali również do szacunku dla symboli narodowych oraz pamięci o dawnych wydarzeniach, które ukształtowały polską pamięć narodową. Całość występu uświetnił występ klasy 4 a w piosence Płynie Wisła, płynie.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy!

  A. Kraska

 • Dnia  26.04.2018r. uczniowie klas trzecich pisali OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY przygotowany przez wydawnictwo OPERON. Pierwsza część testu rozpoczęła się o godzinie 9.00 i trwała do 9.45. Miała za zadanie sprawdzić wiedzę trzecioklasistów z języka polskiego. Następnie uczniowie, po piętnastominutowym odpoczynku, przystąpili do pisania matematycznej części, która trwała również  45 min.  Sprawdzian kompetencji w klasie trzeciej ma na celu badanie i wspomaganie rozwoju kluczowych umiejętności, takich jak: rozumienie czytanego tekstu, tworzenie wypowiedzi pisemnej, umiejętności językowe, sprawność rachunkowa i umiejętności praktyczne w sytuacjach życiowych.
  Przed przystąpieniem do pisania, dzieci obejrzały specjalnie dla nich przygotowany film relaksujący z postacią Bratka, który zapewniał, że egzamin to nic strasznego, a także przeprowadził z dziećmi kilka ćwiczeń na pokonanie stresu . Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

  G. Forysiewicz

 • Dnia 24 kwietnia 2018 odbyło się w naszej Kornelówce otwarcie wystawy fotograficznej „Najpiękniejsze zakątki Wałcza”. Wszystkie prace to dzieła uczniów wałeckich szkół podstawowych. Tematem przewodnim wystawy jest nasze piękne miasto Wałcz, a także jego okolice. Dzieci przez ponad miesiąc fotografowały najciekawsze zakątki Wałcza i okolic. Wystawę otworzyła i wstęgę przecięła Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska wraz z panią dyrektor Ewą Hołowską - Kędzierską.

  Nasze miasto obchodzi w tym roku 715 lecie nadania praw miejskich. Jest to doskonała okazja, aby pokazać je z różnej perspektywy. Zdjęcia przedstawiają zabytkowe budynki, ciekawe miejsca, piękne okolice, lasy, jeziora, czyli wszystko to,  z czego jesteśmy bardzo dumni. Napłynęło tak dużo zdjęć, że komisja miała ogromny problem wybrać te najlepsze. Po burzliwej naradzie jury w składzie: fotograf pan Jarosław Kowalski, fotograf pan Bartłomej Ćmiel, a także pani Marta Kawczyńska, pracownik Wałeckiego Centrum Kultury wybrali:

  W kategorii klas I-IV wyróżnienia dla Borysa Dominika z SP1, Aleksandry Maturlak z SP4, Małgorzaty Fiałek z  SP1 oraz Maksyma Kaczmarka z SP1

  III miejsce Krystian Mokrzyński z SP1                              

  II miejsce Maja Brożek z SP1

  I miejsce Lena Kasprzyk z SP1 Serdeczne gratulacje!

  W kategorii klas V-VII wyróżnienie otrzymuje Helena Bodak z SP1, Konrad Szczepanik z SP1, Natalia Mosiejczuk z  SP1

  III miejsce ex aequo Małgorzata Jóźwiak z SP5 oraz Igor Kuczkowski z SP1

  II miejsce Anastazja Bartosik z SP1

  I miejsce Oskar Obłój z SP1 Gratulujemy!

  Wystawę przygotowały panie Joanna Masłowska oraz Marta Kotarska a otwarcie wernisażu poprowadziły panie Karolina Adamkiewicz i Beata Patrzek. Przepiękną piosenkę o Wałczu zaśpiewały dzieci z klasy II a przygotowane przez panią Małgorzatę Pomagalską.

  W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za udział w konkursie jak i jego realizację, a wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów.

 • Dnia 24.04.2018 r. gościła w murach naszej szkoły Burmistrz Miasta Wałcz pani Bogusława Towalewska.  Uczniowie klasy II a i III c wraz z opiekunami wzięli udział w spotkaniu  z Panią Burmistrz. Z zaciekawieniem słuchali historii swojego miasta opowiadanej przez Panią Burmistrz. Lekcja ta wzbogaciła i usystematyzowała wiedzę uczniów.

   W dalszej części spotkania Pani Burmistrz zapytała uczniów o plan rozwoju miasta na następne lata, o to, co chcieliby poprawić, udoskonalić czy usprawnić i zreorganizować w naszym mieście. Dzieci chętnie przedstawiały swoje propozycje, zadawały szereg rzeczowych pytań. Pani Burmistrz, w sposób pełny, udzielała odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania i oczekiwania.

  Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Wykazali się dużą wiedzą w zakresie omawianych zagadnień, przy jednoczesnym dojrzałym podejściu do tematu.

             Dziękujemy za spotkanie.

  B. Szymańska

 • 23 kwietnia 2018 roku przedstawiciele naszej szkoły pierwszy raz wzięli udział w grze miejskiej pt. ,,Wędrując szlakami wałeckimi”. Zmagania siedmiu szkół podstawowych odbywały się w 715 rocznicę nadania praw miejskich  naszemu miastu i rozpoczynały   cykl imprez poświęconych setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci musiały pokonać trasę na której rozstawione były punkty z zadaniami. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 . Zmagania przyniosły nam wiele radości, pogoda dopisała i po zaciętej dogrywce uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce. Do szkoły wróciliśmy szczęśliwi , pełni wrażeń z pucharem i dyplomem w ręku.

 • Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu z inicjatywy  katechetki Anny Ogonowskiej powstało Szkolne Koło Caritas. 

  Głównym celem SKC jest kształtowanie u młodych ludzi potrzeby życia według uniwersalnych humanistycznych wartości. Oparcie działalności charytatywnej na ewangelicznym przykazaniu miłości Boga i człowieka wspomaga rozwój duchowy. Tak jak rodzina w sposób naturalny wprowadza dziecko w różne sytuacje życiowe, tak też Szkolne Koło Caritas poprzez różnorodną działalność oferowaną swoim członkom stwarza im możliwość doświadczania i przeżywania wielu nowych sytuacji.

  Uczniowie Kornelówki chcą się  jednoczyć, aby  nieść  pomoc, wsparcie i dobro potrzebującym. 

  W dniu 15 kwietnia 2018r. w kościele pw. św. Mikołaja podczas mszy św. dziecięcej zostało oficjalnie przyjętych kilkudziesięciu uczniów do Szkolnego Koła Caritas, którzy złożyli uroczysty akt ślubowania.

  Naszym nowym Wolontariuszom gratulujemy i życzymy satysfakcji z pełnionych dzieł miłosierdzia.

 • ,,Festiwal Śpiewających Szkół” jest Ogólnopolskim Konkursem Wokalnym. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponad gimnazjalnych  z całego kraju. Konkurs składa się z trzech etapów. 11 kwietnia w Warszawie odbył się I etap, w którym  Szkołę Podstawową nr 1 w Wałczu reprezentowały: Kasia Adamska, Anastazja Kubiak, Zosia Pomagalska i Alicja Lipecka. Jury spośród ponad pół tysiąca uczestników wyłoniło dziesiątkę półfinalistów.

  Bardzo nam miło jest poinformować, że w pierwszej dziesiątce znalazła się Alicja Lipecka, która 12 maja w Amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie będzie walczyła o finał.  Gratulujemy wszystkim uczennicom, opiekunom pani Małgorzacie Pomagalskiej i  panu Karolowi Solarskiemu. 

  Trzymamy kciuki.

 • Dnia 6 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbył się etap finałowy Konkursu Matematycznego „Pangea”, organizowany przez Międzynarodową Szkołę Meridian. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy i rozwijanie matematycznych zdolności wśród dzieci i młodzieży.

  Spośród 30 – tu najlepszych uczniów z całej Polski w kategorii klas szóstych znalazł się uczeń wałeckiej Kornelówki – Cezary Goszczyński, przygotowywany przez panią Monikę Biesiada. Za osiągnięcie celującego wyniku, Cezary otrzymał złoty medal, nagrodę pieniężną oraz możliwość skorzystania ze stypendium naukowego na kształcenie w Międzynarodowej Szkole Meridian w Warszawie.

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  Zachęcamy wszystkich uczniów Kornelówki do wzięcia udziału w Miejskim Konkursie Fotograficznym pt. "Najpiękniejsze zakątki Wałcza".
  W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Prace będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych: I-IV oraz V-VII.
  Każdy uczestnik może dostarczyć maksymalnie 3 zdjęcia w formacie od 15x20 do 20x30 (wydruk/odbitka na papierze fotograficznym).
  Podpisane zdjęcia - na odwrocie (imię, nazwisko, nazwa szkoły, klasa, tytuł pracy) należy dostarczyć najpóźniej do 18 kwietnia 2018r. do p. Marty Kotarskiej lub p. Joanny Masłowskiej.

   
  Szczegóły regulaminu  w/w nauczycielek. 
  Zapraszamy!

  KONKURS FOTOGRAFICZNY - Obrazek 1

 • 23 marca 2018 r. ogłoszone zostały wyniki konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Celem konkursu było:

  • popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą  Palmową oraz Wielkanocą;
  • pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej;
  • rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży;
  • przekaz wartości i tradycji ludowej;
  • integracja społeczności lokalnej;
  • promocja dorobku kulturowego.

   

   W konkursie wzięło udział 53 uczniów, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureaci otrzymali również nagrody.

  Jury, w składzie pani dyrektor SP nr 1 Ewa Hołowska - Kędzierska, pani dyrektor SP nr 1 Zofia Skuza i Liliana Morchat miały nie lada trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców. Wszystkie prace były piękne i bardzo pomysłowe, a zwycięzcami zostali:

   

  W kategorii klas I - III:

  I miejsce - Karmen Steciak I a

  II miejsce - Jakub Białek III a

  III miejsce - Przemek Kaziukajtis III b

   

  wyróżnienie otrzymali - Paulina i Maksym Kaczmarek

   

  w kategorii klas IV – VII:

  I miejsce - Szymon Bajkiewicz IV d

  II miejsce - Sergiusz Jażdżewski V b

  III miejsce - Nikola Kozieł IV b

   

  Wyróżnienie otrzymała - Dorota Kuś IV a

  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie :)

   Wszystkie palmy były cudowne!!!

  Anna Ogonowska

 • Konkurs plastyczny dla uczniów kl. I-III

   

  I m. – Jan Marianowski,  kl. I a

  II m.-  Oliwia Stasiorowska, kl. III a

  III m. - Alan Matulis, kl. III a

   

  Wyróżnienia:

  - Karol Świderski kl. IIIa

  - Wiktor Łoboda, kl. I a

  - Jakub Białek, kl. IIIa

   

   

  Konkurs literacki dla uczniów kl. IV

              

         I m. - Michał Remisz kl. IV a

         II m.- Maja Brożek, kl. IV d

         III m. – Gabriela  Andrzejak, kl. IV b

   

    Wyróżnienia:

  - Nikola Kozieł, kl. IV b

  - Leon Mosiejczuk, kl. IV b

  - Maria Szczepaniak, kl. IV b

   

   

   

 • 27.03.18 w WCK odbył się Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich. Nasza szkoła zaprezentowała dwa spektakle. Młodsza grupa przedstawienie pt. ,, Komisja do spraw baśni w baśni.”, starsza grupa ,,Samotny wśród ludzi”.
  Wyjątkowe dzieciaki, których pasją jest teatr, spisały się doskonale. Maluchy otrzymały wyróżnienie, a starsza grupa została laureatem i będzie reprezentować nasz powiat na przeglądzie wojewódzkim. 
  Opiekun naszych aktorów, Edyta Jasińska, serdecznie dziękuje wszystkim za wsparcie. Szczególne podziękowania dla zaangażowanych uczniów, którzy poświęcili swój wolny czas, systematycznie uczęszczali na zajęcia koła teatralnego.

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Wesołych Świąt Wielkanocnych - Obrazek 1

 • W dniach 20-24 marca 2018 r.  31 chętnych  uczniów z klas piątych, szóstych i siódmych wraz z opiekunami czyli Panią Agnieszką Stępień, Olesią Kurzak i Anną Jarczewską uczestniczyli w projekcie edukacyjnym EuroWeek – Szkoła Liderów w Różance, gmina Międzylesie, województwo dolnośląskie. Program ten jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia są prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy mieli szansę prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Fundację EuroWeek. Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Podczas trwania warsztatów i ćwiczeń uczniowie Kornelówki szczególnie wyróżniali się swoją wiedzą i umiejętnościami w posługiwaniu się językiem angielskim. Jesteśmy z nich dumni.

 • Dnia 15 marca w szkolnej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VII.

    Wzięło w nim udział 21 najlepszych recytatorów z Kornelówki. Repertuar był różnorodny, uczniowie zaprezentowali swój kunszt recytatorki jak najlepiej potrafili.

   Komisja konkursowa w składzie : panie Karolina Adamkiewicz, Sławomira Kowalczuk i Ewa Szczepaniak po długich naradach wybrała 3 osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie powiatowym.

   Zwycięzcami zostały:

  Lena Kasprzyk , kl. IV b

  Katarzyna Adamska, kl. VI c

  Matylda Wyrzykowska, kl. V b.

   

  Wszyscy uczestnicy  otrzymali  pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

   

  Organizatorami konkursu były panie: Anna Kraska i Joanna Rup– Bartosik

   

  Dziś już znamy wyniki  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który się odbył 22 marca w WCK .

   Nasza uczennica  MATYLDA   WYRZYKOWSKA  z klasy V b zajęła   wysokie III miejsce.

   

  GRATULUJEMY!!!!

 • 16.03.2018

  15 marca 2018 w „Klubie malucha” odbyły się innowacyjne i kreatywne zajęcia z programowania robotów  Dasha, Dota oraz Fotona.

  W wielu szkołach, wśród nauczycieli i uczniów zapanowała moda na roboty. Zaprogramowanie robota, który na żywo będzie reagował na nasze polecenia, to duży, jeśli nie większy, powód do zadowolenia. Tak chyba należy tłumaczyć fenomen włączania tych fascynujących maszyn do zajęć programistycznych. 

  Dash, Dot oraz Foton to wielofunkcyjne roboty zaprojektowane zarówno w celu bawienia dzieci, jak i uczenia ich podstaw programowania, elektroniki oraz robotyki.

  Pierwsze kroki w programowaniu robotów najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogą stawiać dzięki zakupionym zestawom Dasha i Dota oraz Fotona. Dash i Dot to sympatyczna para robotów, przypominających z wyglądu kule do gry w bilard. Dash pełni rolę interaktywnego i żwawego robocika, który potrafi mówić, reagować na otoczenie i słuchać. Dot to swego rodzaju intelektualista. Jest mniej energiczny od towarzysza, za to pozwala swemu właścicielowi na zabawę w różne gry, jak również wspomaga go w projektowaniu autorskich gadżetów i programów. Do obsługi obu robotów służą specjalne aplikacje mobilne i zestawy programów takie jak Wonder i Blockly.

  Programowanie to dział informatyki, który wymaga cierpliwości, a zarazem dostarcza ogromnej satysfakcji z wykonanej pracy. Ciągły rozwój i stałe poszerzanie horyzontów dodają skrzydeł osobom zgłębiającym tajniki tej wiedzy, która jest coraz częściej obecna w wielu dziedzinach ludzkiego życia.

  W ekscytujący świat robotów wprowadziły przyszłych uczniów Kornelówki panie: Joanna Masłowska oraz Beata Patrzek.

  WIDEORELACJA

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć