Witaj

 • Dzień Przedszkolaka

  Z okazji Dnia Przedszkolaka naszą grupę odwiedziła Pani Burmistrz i wręczyła nam zaproszenie na projekcję bajki.

  02. października wybraliśmy się do Kina Tęcza na bajkę pt. ,,Mała Stopa”.  Mieszkańcem pewnej śnieżnej krainy był  Migo. Młody Yeti chciał zająć się rodzinnym fachem i zostać dzwonnikiem  Pech jednak chce, że pewnego dnia był świadkiem kraksy samolotu i na własne oczy zobaczył człowieka – mityczną Małą Stopę. Bajka była bardzo śmieszna ale zawierała również ważną życiową lekcję o tym, że wiedza i prawda są ważniejsze od wiary i opartej na niej tradycji. Bajka bardzo podobała się dzieciom, a duża dawka humoru sprawiła, że widzowie wyszli z kina z uśmiechami na twarzach.

 • Plastyka dla smyka

  Plastyka dla smyka. W nasze grupie dużo tworzymy. Bawimy się farbami, plasteliną, kredkami, masami plastycznymi  oraz innymi  niekonwencjonalnymi materiałami.  Kiedy tylko pogoda na to pozwala tworzymy na dworze, a efekty naszej pracy można podziwiać  na dolnym korytarzu.

 • Zajęcia kulinarne w przedszkolu

  Systematycznie w naszej grupie odbywają się zajęcia kulinarne. Pod bacznym okiem pani Tereski przygotowujmy pyszności. Mamy specjalne czapki kuchcików i fartuszki. Tym razem udało nam się wyczarować smakowitego, jesiennego jeżyka z gruszki, rodzynek i winogron.

 • Wycieczka integracyjna klasy 6 b do Poznania

  W czwartek 11 października w piękny, słoneczny dzień wyjechaliśmy do Poznania na jednodniową wycieczkę autokarową. W programie była lekcja muzealna w Muzeum Narodowym na temat mitologii Greków i Rzymian. Prowadząca zajęcia pokazywała i omawiała obrazy, a my uważnie słuchaliśmy i wykonywaliśmy zadania dotyczące tej tematyki. Bardzo nam się to przyda na lekcjach historii i języka polskiego. Zwiedziliśmy także Stare Miasto i jego zabytki. Znaleźliśmy też na zakup drobnych pamiątek i zrobienie zdjęć na tle zabytkowej architektury.

 • Popołudnie filmowe i Dzień Chłopaka w VI b

  W piątkowe popołudnie klasa VI b spotkała się w szkole na wieczorze filmowym zorganizowanym przez naszego wychowawcę. Dziewczyny zaskoczyły wszystkich i postanowiły zrobić chłopakom niespodziankę. Przeprowadziły quiz, który polegał na tym, że wybrana dziewczyna wyciągała jakąś rzecz i chłopcy mieli napisać na kartce, jak się nazywa albo do czego służy. Były to gadżety typu zalotka, beauty blender, pędzel bądź pilnik elektryczny. Później było sprawdzanie testów. Nagrodami była pielęgnacja skóry wykonana przez koleżanki z klasy. Po nałożeniu maseczek obejrzeliśmy film „Avengers”. Cieszyliśmy się wspólnie spędzonym czasem. To była naprawdę udana imprezka.

  Natalia Zduniewicz i M.W.

 • UCZNIOWIE KORNELÓWKI WZIĘLI UDZIAŁ W WAŁECKIM MASTERCHEFIE

  W środę 26 września przed Wałeckim Centrum Kultury odbył się show w ramach projektu pod nazwą „Polsko-ukraiński MasterChef – z tradycją w tle”, który realizuje powiat wałecki. W potyczce kulinarnej brali udział uczniowie RCKU w Wałczu i uczniowie z partnerskiego miasta Fastow na Ukrainie. Wszystko nadzorował Damian Sobek – finalista popularnego kulinarnego programu telewizyjnego.

  W Wałczu gościła trzynastoosobowa grupa młodzieży z Ukrainy. Tematem przewodnim spotkania była tradycja kulinarna Polski i Ukrainy. Kulinaria oceniali uczniowie Kornelówki oraz przypadkowi przechodnie. Drużyny przygotowały dwie potrawy – zupę ukraińską oraz „kartofelpizzę”. Obecni na pokazie smakowali przygotowanych dań oraz wybierali najsmaczniejszą, oddając głos na tę potrawę, przyklejali karteczki na tablicę danej grupy.

  Akcja świetnie przyczyniła się do integracji uczniów z Polski i Ukrainy.

  M.W.

 • AKADEMIA SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ

  O tym, że Kornelówka to wyjątkowa szkoła wszyscy wiemy. Dlatego też, sposoby w jakie przygotowujemy się do sprawdzianów i kartkówek muszą być nietuzinkowe i zaskakujące.

   Na zajęciach w AKADEMII SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ powstają ciekawe notatki, dzięki którym uczniowie dużo szybciej opanowują pamięciowo treści wymagające przyswojenia.

  Tym razem przygotowywaliśmy się do pracy klasowej z języka niemieckiego. A oto efekty naszego spotkania:

 • Nauka udzielania pierwszej pomocy
  03.10.2018

  Wrzesień to miesiąc, w którym bardzo dużo mówimy o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły.  Jednak bezpieczeństwo to nie tylko świadome uczestniczenie w ruchu drogowym, ale również umiejętność reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Dlatego właśnie w Świetlicy Malucha zorganizowane zostały zajęcia, podczas których uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Dzieci oprócz wysłuchania wykładu ratownika medycznego miały też możliwość wykonywania ćwiczeń praktycznych na fantomie.

  KG

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  Czytanie rozwija rozum młodzieży,
  odmładza charakter starca,
  uszlachetnia w chwilach pomyślności,
  daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu. 

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy również w klasie VIIa. Uczniowie wraz z nauczycielem języka polskiego czytali na głos fragmenty ciekawych książek. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie  naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole oraz jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Tak więc lekcja stała się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania.

  Paweł Proniuk

  Agnieszka Goszczyńska

 • ŚWIETLICA MALUCHA obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania

  28 września w ŚWIETLICY MALUCHA obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania. Jak przystało na takie święto nie mogło u nas zabraknąć ukochanych przez dzieci bajek.

  Utwory literackie czytały naszym najmłodszym studentki PWZS, które przygotowały dla nich również wiele ciekawych quizów oraz zabaw związanych z wysłuchanymi tekstami. Uczniowie zostali obdarowani  drobnymi podarunkami przyniesionymi przez słuchaczki wałeckiej uczelni.

 • Długo czekaliśmy, ale już jest!!!
  23.09.2018

  W minionym tygodniu zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej przy naszej Kornelówce. Ekipa już skończyła pracę. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu może się pochwalić nową zewnętrzna siłownią, która stała się doskonałym uzupełnieniem przyszkolnego placu zabaw.

  Nasze głosy oddane w PROJEKCIE OBYWATELSKIM 2017 zadecydowały o powstaniu plenerowej siłowni.

  Urządzenia sportowo-rekreacyjne umożliwiają, niezależnie od wieku i umiejętności, dostęp do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wyposażenie siłowni tworzą m.in: twister, wahadło, wioślarz, drabinka, biegacz.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia przez oddanie głosów na nasz projekt, a dzieciom i dorosłym życzymy miłego i efektywnego korzystania z siłowni.

  BP

 • Apel upamiętniający rocznicę agresji sowieckiej na Polskę
  23.09.2018

  17 września uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu wzięli udział w obchodach 79. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz 90. rocznicy powstania Związku Sybiraków.

  Uroczystości rozpoczęły się msza świętą za ojczyznę w kościele pw. Świętego Mikołaja, po której nastąpił przemarsz kompanii honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i uczestników ceremonii pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Bankowej. Na miejscu odbył się apel poległych, został odśpiewany hymn oraz pieśni patriotyczne, a przybyli goście wygłosili okazjonalne przemówienia.

  Warto czcić takie uroczystości, ponieważ w ten sposób możemy oddać hołd tym, którzy cierpieli za ojczyznę.

  Autor: Matylda Wyrzykowska (6b)

 • Wycieczka do Biskupina
  23.09.2018

  Dnia 19 września 2018r. uczniowie klasy Vb i część uczniów klasy Va wybrali się na wycieczkę do Biskupina na Festyn Archeologiczny poświęcony handlowi. Uczniowie oglądali różne inscenizacje i walki wojów, zwiedzali osadę, brali udział w wyrobie własnej biżuterii, lepili z gliny. Wszyscy wrócili zadowoleni.

 • Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w stulecie niepodległości
  09.09.2018

  Uczniowie Kornelówki dołączyli do Narodowego Czytania 2018. W sobotę 8 września odczytali na głos przed Wałeckim Centrum Kultury wybrane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

  Sto lat po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości prezydent Andrzej Duda, inaugurując akcję w Pałacu Prezydenckim, powiedział, że w "Przedwiośniu" wspaniale pokazane jest "dążenie do Polski i polskości", a autora lektury nazwał „sumieniem polskiej literatury”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIB: Dagmara Adamkiewicz, Amelia Bodnar, Aureliusz Klim, Zuzanna Maciejewska, Aleksandra Niewulska, Borys Smolarz i Natalia Zduniewicz.

  Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku, zostało zainicjowane wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W tym roku wałecką akcję zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna, Wałeckie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie „RUMOR”.

  autor: Szymon Wiśniewski

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

  Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzę aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

 • III FESTIWAL DWÓCH JEZIOR

  III FESTIWAL DWÓCH JEZIOR

 • Zakończenie Roku Szkolnego kl. IV -VII
  01.07.2018

  22 czerwca  w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu zgromadziły się tłumy nie tylko uczniów, nauczycieli , ale też rodziców, wzruszonych dziadków i przyjaciół - uroczyście kończyliśmy rok szkolny 2017/2018.

    Już od 8 rano rok szkolny zakończyli uczniowie klas młodszych. Dumne wychowawczynie wraz z panią dyrektor Zofia Skuzą wręczały dyplomy uczniom wyróżniającym się w nauce, zachowaniu, sporcie. Niejeden rodzic uronił łezkę widząc swoja pociechę dumnie kroczącą po wymarzone świadectwo.

    Równie uroczyste pożegnanie roku miało miejsce na apelu klas IV-VII. Pani dyrektor Ewa Hołowska- Kędzierska gratulowała uczniom wyników w nauce, zachowaniu, osiągnięć edukacyjnych i sportowych. Życzyła wspaniałego wypoczynku i nabierania sił na nowy rok szkolny, który rozpocznie się po upragnionych wakacjach.

    Ważnym momentem dla całej społeczności szkolnej było pożegnanie pani Zofii Skuzy, która przechodziła na wypracowany wypoczynek. Za trud i ogromne zaangażowanie w życie szkoły dziękowali pani dyrektor uczniowie, Rada Rodziców oraz  nauczyciele.

    Wszystkim uczniom, rodzicom nauczycielom życzymy wspaniałych dni, wolnych od rannego wstawania, dzwonków i obowiązków!         

    Do zobaczenia po wakacjach!!!

 • Pielgrzymka SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS
  17.07.2018

  Doroczna pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas zgromadziła blisko 900 osób – najpierw w kościele pw. Ducha Świętego, a potem na placu pod amfiteatrem, gdzie wyruszyli z transparentami i flagami. – Wolontariusze to skarb Caritas. To armia ludzi o wrażliwych sercach, dostrzegających ludzi w potrzebie – powiedział ks. Tomasz Roda.

  Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Zadarki. – Wszyscy, którzy należycie do Szkolnych Kół Caritas, jesteście powiązani wspaniałą ideą, jaką jest idea miłosierdzia – powiedział biskup w homilii. Nawiązał do postaci zmarłego w 1996 r. bp. Czesława Domina, który jako dyrektor Caritas szczególnie mocno rozpowszechniał miłosierdzie i wdrażał pomysłowe projekty

  Następnie bp Zadarko pokazał dzieciom i młodzieży proces, którego finałem jest udzielenie komuś pomocy. – Najpierw wszystko zaczyna się od spojrzenia, potem jest nasze przejęcie się tym. Następnie jest gest podejścia do człowieka, który jest biedny, a nawet może grzeszny, bo on również czeka na miłosierdzie – wymieniał biskup. – Potem jest ten cudowny gest objęcia, podobnie jak miłosierny ojciec z przypowieści objął swego powracającego syna, choć ten zmarnował całe swoje bogactwo. A potem następuje wielka radość.

  – Nie dziwcie się temu, że wielu ludzi nie będzie tego rozumiało. Warto chwycić malutką zapałkę i zapalać nią całe otoczenie – zachęcał młodych bp Zadarko. – Jest mnóstwo ludzi, którzy potrzebują tego, żebyście szli do nich ze znakiem Caritas, oznaczającym że w imię Jezusa Chrystusa dajecie miłość każdemu.

  Spotkanie było okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najbardziej aktywnych SKC w konkursach na rzecz hospicjum Caritas w Darłowie pn. “Pola nadziei” i “Zakręć się na hospicjum”. W tym drugim powtórnie zwyciężyli wolontariusze z Redła, którym udało się zebrać 1175 kg nakrętek.

  – Dzieci nie robią tego dla nagrody. Któregoś razu, gdy odwiedziliśmy hospicjum w Darłowie, zmarł tam akurat pewien człowiek. Dzieciaki tak się tym przejęły, że powiedziały: od tej pory będziemy zbierać nakrętki, żeby ci ludzie mogli mieć wszystko, czego potrzebują – zaświadcza opiekunka zwycięskiego koła s. Joanna Juraszek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej.

  Od 5 lat w akcjach białogardzkiego SKC bierze udział Kasia Czapraga. – Kiedy widzę uśmiech kogoś, komu pomogliśmy, a nawet jeśli nie widzę, nie znam tej osoby, to ogromną radość sprawia mi, że możemy szerzyć dobro.

  – Wolontariusze to skarb Caritas. To armia ludzi o wrażliwych sercach, dostrzegających ludzi w potrzebie – powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK nie tylko o liczbie członków SKC, których w diecezji jest 1700. – Trudno przecenić wartość SKC, bo one misję miłości Chrystusa realizują w praktyce.

  Spotkanie wolontariuszy zakończyło się na placu przy koszalińskim amfiteatrze. Tam czekał na nich raper Arkadio oraz prezentacje Busa Niepodległej (rozpowszechniającego idę programu Rodzina Rodzinie) oraz sprzętu straży pożarnej, policji, straży granicznej. Pogoda dopisała, toteż wolontariusze, nawet ci starsi, chętnie korzystali z takich atrakcji dmuchane zamki czy malowanie twarzy.

  Wydarzenie oprawiła muzycznie schola “Tyle dobrego” pod kierunkiem ks. Arkadiusza Oslisloka, zaś uwielbienie flagami i animację przemarszu zatroszczyła się Szkoła Nowej Ewangelizacji w Koszalinie.

 • Sukces naszej nauczycielki – Pani Olesi Kurzak

  Sukces naszej nauczycielki – Pani Olesi Kurzak

  Zmotywowana przez uczniów i ich rodziców nauczycielka języka angielskiego Pani Olesia Kurzak wzięła udział w Konkursie na nauczyciela języka angielskiego roku 2017 zorganizowanego przez British Alumni Society. 9 czerwca 2018 roku na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Gali Rozdania Nagród została wyróżniona przez Kapitułę Konkursu. Jako nauczyciel, wykazujący się kreatywnością, pomysłowością, dążący do spełnienia wymagań społeczności szkolnej, na które składa się wiele zadań i obowiązków, Pani Olesia Kurzak otrzymała tytuł finalisty Konkursu na Nauczyciela Roku Języka Angielskiego 2017.

  Gratulujemy!

   

  Sukces naszej nauczycielki – Pani Olesi Kurzak - Obrazek 1

 • Oni naprawdę lubią poezję….

      Dnia 12 czerwca uczniowie naszej Kornelówki: Sergiusz Jażdżewski kl. Vb i Natalia Zimnińska kl. VIIc,  wzięli udział w uroczystości rozdania nagród w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim ,,Niektórzy Lubią Poezję”,  organizowanym przez szkołę podstawową w Szczecinku.

  Mamy się czym pochwalić:

  Natalia otrzymała I miejsce, natomiast Sergiusz wyróżnienie I stopnia.

  Gratulujemy!!!

    Trzeba dodać, że Natalia od 4 lat bierze udział właśnie w tym konkursie, za każdym razem przywożąc wyróżnienia. Tym razem zajęła najwyższe miejsce na podium. Prac na konkurs wpłynęło ponad 890, tym większy sukces dla dzieci.

  Sergiusz po raz pierwszy wysłał na konkurs swój wiersz i od razu został doceniony! Wielkie brawa!!

  Jeszcze raz gratulujemy naszym zwycięzcom!!!

  Nasza twórczość

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć