Witaj

 • Zajęcia informatyczne z projektu "Myślę, tworzę, działam-świadomy Europejczyk"

  Zajęcia informatyczne z projektu "Myślę, tworzę, działam-świadomy Europejczyk"

  W naszej szkole odbywają się zajęcia realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Program nosi nazwę "Myślę, tworzę, działam- świadomy, młody Europejczyk". Jednym z wielu działań jest organizacja dodatkowych zajęć komputerowych dla uczniów z zakresu podstawowych kompetencji cyfrowych oraz robotyki. Uczniowie na zajęciach uczą się między innymi programowania Ozobotów, składania robotów z klocków Lego. Oto krótka relacja z tych zajęć :).

  J. Masłowska

  Zajęcia informatyczne - FILM

 • Noworoczny Trio Basket

  26.01.19 w naszej szkole odbył się turniej piłki koszykowej „Noworoczny Trio Basket”. Do turnieju przystąpiło 12 drużyn oraz 4 szkolne. Po zaciętych rozgrywkach w fazach grupowych i finałowych najlepszą drużyną turnieju w kategorii open została ekipa z Piły. Najlepszą drużyną w kategorii podstawówek zastała drużyna KTK Piła. Nasi uczniowie zajęli kolejno 2, 3 i 4 miejsce. Najlepszym ekipom zostały wręczone puchary i nagrody rzeczowe przez  Burmistrza Miasta Wałcz Macieja Żebrowskiego i Panią Wicedyrektor SP1 Joannę Rup-Bartosik.

  W czasie rozgrywek został rozegrany „Konkurs rzutów za 3  punkty” o puchar Burmistrza Miasta Wałcz. Dla wszystkich uczestników panie kucharki przygotowały pyszną zupa. 

  Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele WF

  Film

 • ANGLOJĘZYCZNE ZMAGANIA RECYTATORSKIE W NASZEJ SZKOLE

  22 stycznia odbyły się w naszej szkole, jak co roku, Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie. Do konkursu przystąpiły szkoły podstawowe z: Wałcza, Gostomii, Karsiboru, Szwecji i Witankowa.

              Konkurs przeznaczony był dla klas II, III i IV. W każdej grupie wiekowej szkoły mogły wytypować maksymalnie 2 uczestników, których zadaniem było wyrecytować wybrany wiersz w języku angielskim. Do konkursu przystąpiło 30 osób. Komisja, złożona z losowo wybranych nauczycieli języka angielskiego ze szkół biorących udział w konkursie, wyłoniła uczestników, którzy wykazali się szczególnymi umiejętnościami językowymi i recytatorskimi. Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w poszczególnych grupach wiekowych, to:

   

  Klasy II

  I miejsce – Marcin Białecki z SP nr 4 w Wałczu

  II miejsce – Wiktoria Hałas z SP nr 1 w Wałczu

  III miejsce – Magdalena Baszczyn z SP nr 5 w Wałczu

   

  Klasy III

  I miejsce – Andrzej Jarosz z SP nr 4 w Wałczu

  II miejsce –  Patrycja Hamera z SP w Karsiborze

  III miejsce – Amelia Dolecka z SP nr 1 w Wałczu

   

  Klasy IV

  I miejsce – Borys Dominiak z SP nr 1 w Wałczu

  II miejsce – Zofia Śmist z SP nr 4 w Wałczu

  III miejsce – Kinga Mazurkiewicz z SP nr 1 w Wałczu

   

  Konkurs, którego organizatorami byli nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły, odbył się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Podczas oczekiwania  na wyniki konkursu uczennice z klasy VIIIB (Helena Bodak, Hanna Wilczyńska i Kamila Sydonowicz) zorganizowały uczestnikom gry i zabawy.

   

  Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w naszym konkursie!

  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku!

 • Wałeccy „Kornelowcy” na podium w I Diecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Koszalinie

  20 stycznia 2019 roku najlepsi kolędnicy z całej diecezji zjechali się do Koszalina, żeby wyśpiewać bożonarodzeniową radość i podtrzymać najpiękniejszą tradycję.

  Całe bogactwo kolędowych tradycji oraz wiele zupełnie nowych utworów bożonarodzeniowych można było usłyszeć podczas finałowego koncertu I Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Za sprawą najlepszych z najlepszych, wyłonionych podczas grudniowych eliminacji, koszaliński kościół pw. św. Wojciecha rozbrzmiał pięknym śpiewem dzieci i młodzieży.

  W przesłuchaniach, które odbywały się w Koszalinie i w Pile, wzięło udział łącznie ponad 400 uczestników.

  Jury oceniające finałowe zmagania, nie miało łatwego zadania. W poszczególnych kategoriach wiekowych wśród zespołów za najlepsze uznano „Makuszynki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego z Wałcza, które zaprezentowały utwór
  „Świeć gwiazdeczko”.

  W kategorii chórów  wyróżnienie otrzymał chór „Tu i teraz” również ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego z Wałcza, który zaśpiewał „ Jezusa narodzonego”.

  Jesteśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły, zaprezentowali się wspaniale i godnie reprezentowali nasze miasto.

  Opiekunem szkolnych chórów jest Małgorzata Pomagalska , a zespół Djembe ( bębniarzy) przygotował Paweł Proniuk. Uwiecznieniem tej uroczystości zajęła się  Anna Ogonowska.

  Opracowanie teksu – Anna Ogonowska

  Zdjęcia – Anna Ogonowska

 • „Turystyczno-językowy zawrót głowy”

  Dnia 19.01.2019 r. grupa uczniów ze szkolnego koła turystycznego z elementami języka niemieckiego „Turystyczno-językowy zawrót głowy” z SP1 wraz z opiekunkami p. D. Piórkowską, p. L. Dalecką spotkała się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Lęśnej i Ekologicznej "Morzycówka", by pod okiem ekspertów P. Magdaleny Marchwiak oraz P. Katarzyny Drzewieckiej  uczestniczyć w żywej lekcji orientacji w terenie. Uczniowie po krótkiej pogadance z leśnikami udali się w teren z mapami i na podstawie posiadanej wiedzy o zjawiskach zachodzących w przyrodzie określali kierunki w terenie. Ciekawa atrakcją okazało sie rozpoznawanie głosów zwierząt i zapisywanie ich nazw po niemiecku. Uczniowie, przy wspólnym poczęstunku, stworzyli również statut zachowania się turysty. Po takim spotkaniu jesteśmy pewni, że już nikt nie zabłądzi w lesie i będzie wiedział, jak ma się w nim zachować.
   

   Uczniowie

 • „Ciekawscy mądrale”

  „Ciekawscy mądrale” z klasy IV c i IV a przystąpili do programu „Być jak Ignacy”. Jest to  to wyjątkowy program edukacyjny, stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem zajęć będzie między innymi:

  • popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej,
  • popularyzacja wiedzy na temat wybitnych polskich naukowców: Marian Rejewski, Kazimierz Funk, Jan Szczepanik, Henryk Magnuski oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań,
  • popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej,
  • promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.

  Dodatkowo Szkolne Koło Naukowe podejmie szereg działań promujących Koło Naukowe w środowisku lokalnym.

  Zwieńczeniem realizacji programu będzie wykonanie pracy końcowej (film, prezentacja, zdjęcia ), związanej z działalnością wybranego polskiego naukowca lub dziedziną, którą się zajmował i udział w konkursie o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego.

                                 Koordynatorzy: Justyna Wilczyńska i Karolina Glinka - Komorowska

 • Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

  19 stycznia uczniowie klasy VIIIa prowadzili zbiórkę karmy w sklepie Netto na Dolnym Mieście. Zebrana karma zostanie przeznaczona na działania statutowe Stowarzyszenia Razem Dla Zwierząt i pomoc ludziom opiekującym się bezdomnymi zwierzakami na terenie powiatu wałeckiego. Brawo za ofiarność i wielkie serca. 

 • KORNELÓWKOWE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKROŚMIECI

  8 stycznia Kornelówka po raz kolejny zorganizowała zbiórkę zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Akcja „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za uzbierane kilogramy szkoła otrzyma nagrody w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

                                                Sekretarz szkoły i Samorząd Uczniowski

 • W Kornelówce w karnawale wszyscy bawią się wspaniale
  18.01.2019

  Tradycją stał się fakt  organizacji w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu Balu Przedszkolaka.  W tym roku  zaszczyciły nas swoją obecnością dzieci z  przedszkoli:  Jaś i Małgosia, Stokrotka,  Bajka,  Czerwony Kapturek i  Pluszakowa Radość.  Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do zabawy klimat. Przedszkolaki  przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Gorące rytmy porwały do tańca piratów, wróżki, królewny, rycerzy, czarownice i inne bajkowe postaci. Wszyscy wspaniale się bawili uczestnicząc w pląsach i konkursach prowadzonych przez panie E. Jasińską i B. Szymańską. Była  również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

 • X Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

  Dnia 9 stycznia 2019 roku odbył się etap szkolny X Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej. W konkursie wzięło udział 20 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych klas I – V i VI – VIII.

  Do etapu rejonowego, który odbędzie się 13 marca 2019 roku w Pile zakwalifikowali się:

  Kategoria I uczniowie klas I – V:

  1. Julia Glazińska kl. V a
  2. Maja Wiertel kl. IV b
  3. Daria Pierzyńska kl. V a

  Kategoria II uczniowie klas VI – VIII:

  1. Natalia Ziemnińska kl. VIII c
  2. Szymon Bodak kl. VII b
  3. Natalia Ogrodnik kl. VII b

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

                                                                                                                                Bożena Błażewicz

 • ,,MINI LADY SHOW”

  Od 12 września 2018r. przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu działa sekcja taneczna Szkoły Tańca ASTRA LUNA ,,MINI LADY SHOW”.

    W grupach dwunastoosobowych ćwiczą uczniowie klas I-IV i V- VIII. Uczniowie są bardzo zaangażowani i ambitni. Chętnie spotykają się w środowe popołudnia. Efekty ich kilkumiesięcznej pracy można było podziwiać podczas Turnieju Tańca Towarzyskiego w Bydgoszczy (8.12.2018r.) skąd tancerze powrócili ze złotymi i srebrnymi medalami.

  Szersza publiczność mogła obejrzeć tancerki podczas WOŚP w Wałeckim Centrum Kultury. Swoim występem rozpoczęły również coroczny Bal Przedszkolaka organizowany w Kornelówce.

 • Konkurs matematyczny PINGWIN

  Konkurs matematyczny PINGWIN

  23 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Pingwin zorganizowany przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI.

  Do matematycznych zmagań  przystąpiło 57 uczniów.  Dwóch z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce. Pozostali  uczniowie otrzymali dyplom uznania.

  I miejsce zajął CEZARY GOSZCZYŃSKI  i  otrzymał dyplom laureata

  X  miejsce zajął  IGNACY FORYSIEWICZ  i otrzymał dyplom wyróżnienia.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy sukcesów.

                                                                             Nauczyciele matematyki

 • Ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie

  Dnia 9 stycznia 2019 roku w klasach VIII a,b,c , na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, w ramach tematyki o samorządzie terytorialnym, odbyło się spotkanie z radnym Rady Miasta Wałcz panem Markiem Giłką.

 • „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, (...).”

  Boże Narodzenie to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas ukazujący tradycje bożonarodzeniowe. Taki właśnie rodzinny klimat panował w Ośrodku Edukacji Leśnej, gdzie odbyła się wigilia klasy Ia.

  Był to czas pełen radości i niespodzianek .Wspólne śpiewanie kolęd przy pachnącej choince i cieple kominka,  stworzyło wyjątkową atmosferę.  Po podzieleniu się opłatkiem , złożeniu życzeń oraz skosztowaniu potraw wigilijnych, dzieci doczekały się spotkania z Mikołajem - nie zabrakło miłych prezentów.   W tym magicznym i wyjątkowym dniu dzieci wykazały również opiekuńczą postawę i zainteresowanie losem zwierząt w czasie zimy. To wspaniała gospodyni ośrodka, pani Magda Marchwiak, przygotowała wspólnie z uczniami wigilię dla zwierząt.

   Dziękujemy serdecznie rodzicom za nieocenione wsparcie w organizacji spotkania, a także wspólne spędzone miłe chwile.
   

  Barbara Szymańska

 • Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu 21 grudnia wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W ten magiczny nastrój wprowadzili nas najmłodsi uczniowie naszej szkoły z oddziału przedszkolnego. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Piękny śpiew kolęd,  pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.  Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

  Jasełka przygotowane zostały przy współpracy:

  - oddziału przedszkolnego, którego opiekunami są: Anna Gudwiłowicz – Pomarańska i Sylwia Głowacka – Płachta;

  - koła teatralnego, którego opiekunem jest Edyta Jasińska;

  - chórów szkolnych: „ Makuszynki” i „ Tu i teraz” pod przewodnictwem Małgorzaty Pomagalskiej;

  - zespołu Djembe, którego opiekunem jest Paweł Proniuk;

  - charakteryzacją aktorów zajęła się pani Bożena Błażewicz;

  - scenografię przygotowały Teresa Słowińska, Ewa Rogulska, Halina Protasiuk, Diana Majdan i Anna Ogonowska;

  - oprawą techniczno – muzyczną kierował Karol Symonowicz;

  - uwiecznienia Jasełek dokonała Joanna Masłowska;

  a nad całością czuwała Anna Ogonowska.

   

  Opracowała: Anna Ogonowska

  Zdjęcia: Joanna Masłowska

 • "Świąteczne Kolędowanie"

  20 grudnia dzieci z klasy 4a wraz z wychowawczyniami J.Masłowską i K.Załucką, uczestniczyły w "Świątecznym Kolędowaniu" zorganizowanym przez ORE w Wałczu. W WCK, w przyjaznej, integracyjnej i świątecznej atmosferze obejrzeliśmy przedstawienie przepełnione muzyką i śpiewem w znakomitych aranżacjach, również osób niepełnosprawnych Poczęstowano nas słodkimi smakołykami i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w świątecznej dekoracji.

  Joanna Masłowska

 • Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

  W Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w  Wałczu, w miesiącu grudniu odbył się konkurs „ Na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”, którego organizatorami  były Bożena Błażewicz i Anna Ogonowska. Celem konkursu było  kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych w szkole,   rozwój zainteresowań kulturą ludową wśród dzieci, jak również rozbudzanie i rozwijanie talentów plastycznych i technicznych wśród uczniów. W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów.  Warunkiem uczestnictwa było wykonanie przestrzennej szopki bożonarodzeniowej z dowolnych materiałów i elementów, wielkość szopki dowolna. Powołana przez organizatorów komisja konkursowa w skład, której weszły  wicedyrektor  Joanna Rup – Bartosik,  Małgorzata Piesiak i Teresa Słowińska, miała niełatwe zadanie, aby dokonać wyboru tych najpiękniejszych, ponieważ każda szopka była wyjątkowa. Po burzliwej dyskusji komisja ogłosiła zwycięzców :

  Kategoria klas I -III

  I miejsce – Kornel Fiałkowski  kl. III a

  II miejsce –  Jakub Gudański kl. II a

  III miejsce – Oskar Mielcarz kl. I b

  Wyróżnienia:

  Jan Marianowski kl. II a

  Nikodem Kupczyk kl. II b 

   

  Kategoria klas IV - VII

  I miejsce – Piotr Lubera  kl. VI b

  II miejsce – Barbara Sawościanik kl. VII b

  III miejsce – Ewa Piechut kl. IV c

  Wyróżnienia:

  Dominika i Maja Brożek kl. VI b i kl. V d

  Karol Musiał kl. IV a

   

  Od 5 do 11 stycznia 2019r. prace uczniów można podziwiać w Wałeckim Centrum Kultury.

  Bardzo serdecznie zapraszamy na wystawę.

                                                                                                             Bożena Błażewicz i Anna Ogonowska

 • NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NAUCZYCIEL NA MEDAL.

 • Pieczenie świątecznych pierniczków

  Dnia 13.12.2018r. grupa uczniów należących do „Koła Turystycznego z elementami języka niemieckiego” z SP1 wraz z opiekunkami p. L. Dalecką i p. D. Piórkowską spotkała się, by wspólnie robić świąteczne pierniki. Oprócz mieszania, ugniatania, wałkowania, wykrajania, pieczenia i dekorowania, uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności językowe, nazywając po niemiecku wykonywane czynności podczas całego procesu tworzenia pierników. Nie zabrakło również wypisywania kartek świątecznych, które zostały wysłane do Domu Dziecka i Domu Pomocy Społecznej. Całej pracy towarzyszyło śpiewanie kolęd i miła, świąteczna atmosfera.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć