Witaj

 • #SuperKoderzy

  #SuperKoderzy

  Szkoła Podstawowa nr 1 z Wałcz, czyli nasza Kornelówka, rozpocznie zajęcia w Programie #SuperKoderzy od nowego roku szkolnego, jako jedna ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange.

  #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów. 

  O tym, jak radzą sobie #SuperKoderzy ze Szkoły nr 1, będziemy informować w nowym roku szkolnym!

 • Dzień Dziecka na sportowo w kl. VI b

  Dzień Dziecka na sportowo w kl. VI b

  Gry i zabawy rekreacyjno - sportowe. Na uczniów czekały upominki oraz grill przygotowany przez rodziców.

 • Dzień Dziecka w kl. IIIa

  Dzień Dziecka w kl. IIIa

  Rejs tramwajem wodnym po Jeziorze Raduń.

 • Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2021

  Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2021

  Kategoria Żaczek - klasa 2:

  1. SOKOŁOWSKI RADZIMIR -  wyróżnienie

  Kategoria Maluch - klasa 3:

  1. GLAZIŃSKA WIKTORIA - wyróżnienie
  2. KOWALSKI JAN – wyróżnienie

  Kategoria Beniamin - klasa 6:

  1. KAZIUKAJTIS PRZEMEK - – wyróżnienie

  Wszystkim wyróżnionym i uczestnikom  GRATULUJEMY!

 • Dzień Dziecka dla przyszłych pierwszoklasistów

  Dzień Dziecka dla przyszłych pierwszoklasistów

  31 maja z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w Kornelówce przyszłych uczniów klas pierwszych. Podczas spotkania pierwszoklasiści mieli okazję poznać swoje przyszłe wychowawczynie i innych nauczycieli oraz zwiedzili szkołę. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. : zabawa detektywistyczna, zawody sportowe, kolorowe tatuaże i warkoczyki, malowanie twarzy, gra w szachy, robienie spersonalizowanych przypinek oraz sesja zdjęciowa w fotobudce. Ponadto, na naszych gości czekała masa smakołyków: popcorn, wata cukrowa i przepyszne gofry. Zabawom i śmiechom nie było końca!

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Języka Angielskiego"

  Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Języka Angielskiego"

  Na 60 uczniów z naszej szkoły biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego, mamy 13 laureatów:

  1.Jan Pachciarz 2b - V miejsce w kraju

  2.Nikodem Stępień 2b - VIII miejsce w kraju

  3.Damian Zaleski 3a -  VI miejsce w kraju

  4.Jan Antoniak 5a -  V miejsce w kraju

  5.Patryk Flakiewicz 5a - VI miejsce w kraju

  6.Amelia Dolecka 5a -  VII miejsce w kraju

  7.Hubert Ptaszyński 6d - IV miejsce w kraju

  8.Borys Dominiak 6c - VIII miejsce w kraju

  9.Gabriela Andrzejak 7b - VIII miejsce w kraju

  10.Daria Pierzyńska 7a - VIII miejsce w kraju

  11.Aleksandra Niewulska 8b - VII miejsce w kraju

  12.Oskar Biesiada 8b - VIII miejsce w kraju

  13.Adam Kawczyński 8a - VIII miejsce w kraju

  Dla wszystkich biorących udział gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Powiatowy konkurs "Co wiemy o lesie?"

  Powiatowy konkurs "Co wiemy o lesie?"
 • Wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego „LAS”

  Wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego „LAS”

  W ramach cyklicznego projektu Leon Wyczółkowski inspiruje, któremu patronują Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Prezydent Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych organizuje co roku dwa konkursy dedykowane uczniom najstarszych klas szkoły podstawowej:

  1. Konkurs plastyczny, którego temat jest inspirowany twórczością Leona Wyczółkowskiego.
  2. Konkurs teoretyczny z historii sztuki sprawdzający wiedzę o twórczości i biografii tego artysty – patrona naszej Szkoły.

  Na konkurs plastyczny wpłynęło ok.180 prac. Komisja konkursowa w dniu 14 maja przyznała w kategorii pierwszej wyróżnienie naszej uczennicy Małgorzacie Kur.

 • Egzamin ósmoklasisty 2021

  Egzamin ósmoklasisty 2021

  We wtorek, 25 maja odbył się egzamin ósmoklasisty 2021. Trzydniowy sprawdzian uczniów ostatnich klas szkół podstawowych rozpoczął się egzaminem z języka polskiego.

  Ósmoklasiści zakończyli już pisanie testu z j.polskiego. Życzymy im jak najlepszych wyników. Pojawiają się też pierwsze pytania, tematy i opinie dotyczące tego czy sprawdzian z polskiego był trudny. Według Kornelowców sprawdzian nie był trudny. Tematem rozprawki był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. 

 • Finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej KOSZALIN

  Finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej KOSZALIN

  19 maja 2021 r. przeprowadzony został w Koszalinie finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  W kategorii klas I-V 

  Lena Dłużniewska kl. V a

  Jan Kowalski kl. III b

  Wiktor Łoboda kl. IV a

  W kategorii klas VI-VIII 

  Maja Brożek

  Jan Ostrowski

   

  LAUREATEM XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej został WIKTOR ŁOBODA.

  Pozostali uczniowie otrzymali tytuł FINALISTY XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

  Wszystkim uczniom Kornelówki GRATULUJEMY uzyskanych wyników ;o)

 • Nauka z LEGO

  Nauka z LEGO

  17 maja 2021 klasa III a uczestniczyła w twórczych zajęciach, które odbyły się w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe inspiracje" w Wałczu.  Nauka z zestawami LEGO Education, dzięki którym najmłodsi uczą się programowania i robotyki.  Dzieci rozwijają zdolności poznawcze, manualne i zaczynają rozumieć otaczającą je rzeczywistość. Zajęcia wpływają korzystnie na koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię i rozbudzają ciekawość.

  Podczas zajęć dzieci przy pomocy instruktora  na podstawie tematycznie wybranych kart inspiracji budują zadane obiekty, nazywają je i uczą się opowiadać o nich. Kolejne spotkania to coraz bardziej złożone ćwiczenia, nauka programowania i robotyki. Forma zajęć przypomina podróż przez kolejne fascynujące światy pełne kolorów i nowych wrażeń. Oparte na prostych dialogach i czynnościach zabawy w naturalny sposób przyspieszają rozwój dziecka.

  LEGO Education, motywują uczniów do współpracy, konstruowania, rozwiązywania problemów i odkrywania, a jednocześnie pogłębiają naukę STEAM i rozwijają umiejętności XXI wieku.  Połączenie klocków LEGO z intuicyjnym środowiskiem programowania opartym na blokach sprawia, że interaktywne i kreatywne uczenie się jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Uczniowie mogą zobaczyć swoje konstrukcje w akcji oraz przetestować je i udoskonalić swoje umiejętności wyciągania wniosków i rozwiązywania problemów.

 • Wizyta w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje"

  Wizyta w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje"

  Klasa 6a z Kornelówki w Wałczu spędziła atrakcyjny dzień w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje". Dzieci zwiedzały znajdujące się tam pracownie edukacyjne i uczestniczyły w zajęciach w pracowni Lego. Uczniowie zapoznawali się z zestawem Lego Spike i zbudowali swoje pierwsze roboty. Na koniec urządzili wyścigi robotów-skoczków. Emocje były ogromne .

  Wyszli zadowoleni, pełni nowych inspiracji, zachwyceni i zaciekawieni nowoczesnymi technologiami. Wycieczkę postanowili zakończyć miłym akcentem i poszli wspólnie na lody.

  Podziękowania dla Metalowych Inspiracji od wszystkich dzieciaków ;o)

 • Lekcja ornitologii w klasie II a

  Lekcja ornitologii w klasie II a

  Uczniowie kl. II a byli zachwyceni wizytą sowy, twierdzą, że mobilizuje do nauki... "sowa mądra głowa".

 • Spotkanie online z uczniami z Como we Włoszech

  Spotkanie online z uczniami z Como we Włoszech

  Mimo pandemii klasa dwujęzyczna cały czas ćwiczy swoje umiejętności. W dniu 14 maja Kornelowcy spotkali się online z uczniami z Como we Włoszech, z którymi korespondują od jakiegoś czasu. Uczniowie mogli poćwiczyć  naturalne konwersacje, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o słonecznej Italii. Spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

 • Wyniki XXI Wiosennego Festiwalu Piosenki

  Wyniki XXI Wiosennego Festiwalu Piosenki

      W naszej Kornelówce, jak co roku wiosną, odbył się XXI Wiosenny Festiwal Piosenki pod hasłem ,,Co nam w duszy gra” – w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną festiwal zorganizowano w formie online. Zadaniem uczestnika było nagranie jednego utworu i przesłanie go na adres podany w regulaminie. Konkurs podzielony był na poszczególne kategorie: klasy I- III, IV- VI, VII- VIII. Ogółem w XXI Wiosennym Festiwalu Piosenki pod hasłem „Co nam w duszy gra”  online wzięło udział 30 uczestników. Uczestnicy festiwalu zaprezentowali swoje występy na bardzo wysokim poziomie.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim wykonawcom, ich rodzicom oraz wychowawcom za zaangażowanie. Cieszymy się bardzo, że pomimo pandemii festiwal mógł się odbyć w formie online.

       Kochani Wasze nagrania były bardzo ciekawe. Niektórzy uczestnicy śpiewali  a apella, inni grali na instrumentach.  Poza konkursem wystąpił Kornel Fiałkowski z klasy 5a ze swoją mamą w utworze pt. „Wiosna” - zespołu SKALDOWIE.  Gratulujemy poczucia humoru i pomysłowości.

        Uczniowie, pamiętajcie, że przy doborze utworu należy zwracać  uwagę na to, czy jest on dostosowany do Waszych możliwości wokalnych i zgodny z waszą tonacją.  Należy tu dodać, że zgodnie z regulaminem, piosenki, które były śpiewane do linii melodycznej z wokalem (oryginał) musiały zostać zdyskwalifikowane.

  Jest nam bardzo miło, że nasz festiwal wzbudził tak ogromne zainteresowanie. Podbudowani wysokim poziomem uczestników Jury Festiwalu w składzie:

  - Przewodniczący:  p. dyr. Ewa Hołowska – Kędzierska

  - Członkowie: p. Beata Patrzek,  p. Małgorzata Kozak, p. Karol Solarski

  zdecydowało o przyznaniu następujących miejsc:

  KLASY I - III

  I m.  -  Róża Prendecka   - kl. .3b

  II m. – Zosia Serkiewicz   - kl. 2a

  II m. – Dominik Solarski    -kl.  3a

  III m. -  Antonina Obiegałko – kl. 1b

  KLASY IV-VI

  I m. – Melania Gnych  - kl. 5a

  II m. – Wiktoria Lorek  - kl. 6c

  Wyróżnienie -  Julia Woźniak - kl. 4a

  KLASY VII-VIII

  I m.  - Maria Szczepaniak - kl. 7b

  II m. - Maja Brożek - kl. 7d

  III m. - Aleksandra Piasecka - kl. 7b

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za nadsyłanie swoich nagrań. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Sprawdzian umiejętności językowych

  Sprawdzian umiejętności językowych

  Sprawdzian umiejętności językowych do klasy siódmej dwujęzycznej. Skupienie i wielkie emocje! Trzymamy kciuki! 🙂🙂

 • Zjadamy witaminki

  Zjadamy witaminki

  "Witaminki, witaminki,

  dla chłopczyka i dziewczynki.

  Wszyscy mamy dziarskie minki,

  bo zjadamy witaminki."

 • Dzień Ziemi u przedszkolaków z Kornelówki

  Dzień Ziemi u przedszkolaków z Kornelówki

  22 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki poznały różne ciekawostki o naszej planecie. Wiedzą, którą w kolejności od Słońca jest Ziemia, znają jej naturalnego satelitę. Nawet najmłodsi w grupie przedszkolnej wymienią, co szkodzi naszemu środowisku oraz co zrobić, by Ziemia nie cierpiała z powodu działań człowieka. Co zastosować i wprowadzić do użytku by życie na naszej planecie trwało jak najdłużej. Segregacja śmieci nie sprawia przedszkolakom żadnego problemu. Rozszyfrują kolory koszy i dopasują do nich różne odpady. A trudne słowo „recykling” to żadna tajemnica. Razem z ZoZi zaśpiewają i potwierdzą, że „Świat jest w naszych rękach”. A jak wygląda Ziemia z rakiety kosmicznej? Przedszkolaki już wiedzą i przedstawiają swoje prace.

 • Wałcz rozkwitł na żółto - Pola Nadziei

  Wałcz rozkwitł na żółto - Pola Nadziei

  Pola Nadziei  to coroczna ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitalizacyjnej i paliatywnej osób ciężko chorych i ich rodzin, szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących.

  Każdy ofiarodawca w ramach podziękowania otrzymywał żonkila, który jest symbolem nadziei i przypomina o ludziach cierpiących, nieuleczalnie chorych, którzy potrzebują naszej pomocy i opieki w ostatnim, trudnym dla nich okresie życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji.

  Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas 18 kwietnia 2021r. kwestowali w ramach akcji „Pola Nadziei” na rzecz nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjum im. Bpa Czesława Domina w Darłowie.

  W ramach przeprowadzonej akcji udało się zebrać kwotę: 817,26

  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać

 • Uwaga!

  Uwaga!

  22 kwietnia 2021 roku (w czwartek) o godzinie 9.00 zostanie przeprowadzony w naszej szkole konkurs Kangur. Wszyscy uczestnicy konkursu proszeni są o przybycie do szkoły o 8.45 zachowując wszystkie obowiązujące zasady bezpieczeństwa (maseczka, zachowana odległość, własny ołówek).

  Konkurs odbędzie się w dwóch salach 24 oraz 23.

  Proszę przynieść ze sobą podpisane przez opiekuna/rodzica oświadczenie o zgodzie na udział w konkursie, którą szkolny koordynator przesłał w wiadomości.

  Trzymamy za Was kciuki.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

  Szkoła posiada Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na platformie ePUAP
  /sp1walcz/SkrytkaESP

Galeria zdjęć