Tradycją już stał się ,że nasza szkoła odwiedza co roku osadę w Biskupinie podczas trwania Festynu Archeologicznego. I tym razem nie mogło tam zabraknąć uczniów z Kornelówki. Szczególnie, że tematyka tegorocznego XXVIII już Festynu była nam bardzo bliska bo słowiańska .Uczniowie z klasy 4a i b wyjechali na swoją pierwszą wycieczkę z przekonaniem, że pod koniec wyjazdu tylko najdzielniejsi będą pasowani na uczniów klas starszych. Podczas zwiedzania biskupińskiego skansenu dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w warsztatach przygotowanych przez bractwa rycerskie, wysłuchały prelekcji dotyczącej diety Słowian i zaopatrzone w łuki, miecze i tarcze, zmęczone, uśmiechnięte, dzielnie odpowiadały na pytania nauczycieli o historię Biskupina i naszej szkoły. Wszyscy wzorowo się spisali i zasłużyli na pamiątkowy dyplom.
Wycieczka kl. 7a i 7b
Kraków, Wawel, Stary Rynek, Kazimierz Żydowski, Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisław na Skałce
Ojcowski Park Narodowy, zamek na Pieskowej Skale, przepiękne skalne formacje m.in Maczuga Herkulesa
93
Wspaniała lekcja przyrody
Dzisiaj uczniowie klasy I b i II a odwiedzili Dziką Zagrodę w Jabłonowie. Na uczniów już czekały żubry i wylegujące się na słońcu rysie. Czy wiecie, że w stadzie żubrów przywódcą jest krowa, nie byk? Spotkanie twarzą w twarz z tymi pięknymi zwierzętami zrobiło wielkie wrażenie na dzieciach....
Czekamy już na kolejną przygodę
39
Dzień przedszkolaka 2023
Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 20 września 2021 r. świętowaliśmy i my.
14
Zajęcia w świetlicy popołudniowej
Świetlica popołudniowa działa już od kilku lat przy naszej szkole. Ma głównie za zadanie zapewnić dzieciom opiekę wychowawczą, stworzyć warunki do nauki własnej i pomocy w nauce, a także rozwijać zainteresowania i uzdolnienia dzieci.
Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00.
FORMY ORGANIZACJI OPIEKI I WYCHOWANIA
POMOC W NAUCE – zajęcia prowadzone są codziennie. Jest to forma pomocy, dzięki której wychowankowie otrzymują pomoc przy odrabianiu prac domowych z różnych przedmiotów, wyrównują swoje braki, powtarzają i utrwalają części programowe sprawiające im szczególne trudności.
ZAJĘCIA PLASTYCZNE I TECHNICZNE – jedno z ulubionych zajęć dzieci. Rozwijają umiejętności manualne, konstrukcyjne, relaksują, pobudzają wyobraźnię.
MY JAKO GRUPA – zajęcia prowadzone raz w tygodniu. Podczas zajęć realizuje się szeroko rozumianą profilaktykę oraz na bieżąco omawia się i wyjaśnia pojawiające się problemy wychowawcze występujące zarówno w środowisku szkolnym jak i rodzinnym. Działania mają również na celu nabycie przez dziecko umiejętności wyrażania siebie, nazywania swoich emocji i uczuć.
ZABAWY SPORTOWO-RUCHOWE – zaspokajają potrzebę ruchu, odprężają, relaksują, wprowadzają w dobry nastrój, tworząc życzliwą atmosferę oraz integrują grupę.
ZABAWY SŁOWEM, GRY – nauka piosenek, pląsów, różnych gier, wierszy, przedstawienia teatralne.
17 września - Pamiętamy!
17 września 2023r. - obchody 84 rocznicy agresji ZSRR na Polskę
i 95 rocznicy powstania Związku Sybiraków.
4
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24
Pierwszy dzwonek zabrzmiał w naszej Kornelówce. Dzieci i młodzież poznały nową panią dyrektor, którą od 1 września 2023 została Pani Joanna Rup-Bartosik.
Burmistrz Mista Wałcz Maciej Żebrowski niezwykle ciepło przywitał uczniów, nauczycieli i rodziców wspominając, że w murach Kornelówki pobierał naukę przez pierwsze osiem lat swej edukacji. Gratulował nominacji nowej pani dyrektor, a wszystkim życzył dobrego roku szkolnego. Do życzeń i gratulacji dołączyli się
- Przewodniczący Rady Miasta pan Maciej Goszczyński
- Sekretarz Miasta Wałcz pani Magdalena Krawczyk
- Naczelnik Wydziału Edukacji przy Urzędzie Miasta Wałcz pani Jolanta Chłopińska
- Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu Ksiądz Antoni Badura,
a także przewodniczący Rady Rodziców Michał Kamiński.
Od tego roku nową funkcję wicedyrektora szkoły objęła pani Beata Patrzek.
Pani dyrektor po przekazaniu uczniom i rodzicom najważniejszych informacji dotyczących nowego roku szkolnego zapewniła, że drzwi do jej gabinetu są otwarte, a ona sama liczy na bardzo dobrą współpracę z rodzicami.
W Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęło naukę 331 uczniów.
52
Dwa Ognie Usportowione
W dniu 19 czerwca 2023r. uczniowie klas III i IV naszej szkoły rywalizowali w turnieju ,,Dwa Ognie Usportowione''. W pierwszym meczu klasa IIIb pokonała klasę IIIa i tym sposobem weszła do finału. W rywalizacji klas IV do finału zakwalifikowała się klasa IV a. W finałowej rozgrywce klasa IV a pokonała klasę III b, która dzielnie walczyła do ostatniego gwizdka zawodów. Na szczęście uczniowie z klasy IVb nie spuścili głów, walczyli do końca i zajęli III m, klasa III a w turnieju uplasowała się na IV miejscu. Gratulujemy wszystkim woli walki i udziału w zawodach. Organizatorzy turnieju n-ciele wf.
41
Ludzie listy piszą...
16 czerwca 2023r. uczniowie klasy 6 a zostawili pustą salę lekcyjną i spotkali się ze swoimi korespondencyjnymi przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej w Gostomi. Przez cały rok szkolny dzieciaki wymieniały się listami w ramach innowacji pedagogicznej „Poznajmy się!”. Pierwsze spotkanie było fantastyczne!
Wszyscy już nie możemy się doczekać kolejnego!
#dzienpustejklasy
14
Pierwszaki na wycieczce w Kołobrzegu i Zieleniewie
07.06.2023 uczniowie klas Ia i Ib pojechali na swoją pierwszą wycieczkę szkolną do Kołobrzegu i Zieleniewa. Na uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. rejs statkiem po morzu, park rozrywki ,,Dziki Zachód” z indiańskimi szałasami oraz mini ZOO.
58
Wspomnień czar
W życiu jest czas na początek i na zakończenie określonego etapu w życiu. Dla każdego, mamy nadzieję, był to czas ważny. To w naszej szkole rodziły się przyjaźnie, tu odnosiliście sukcesy, tu uczyliście się relacji z rówieśnikami i dorosłymi.
Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać lata spędzone w Kornelówce. Przed Wami nowe wyzwania i decyzje. Życzymy wszystkim sukcesów w dalszej edukacji.
Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Kornelówki
Festyn szkolny
184
Mistrzostwa wędkarsko - rowerowe o puchar Dyrektora
Przepiękna słoneczna pogoda i wspaniałe okoliczności przyrody towarzyszyły uczestnikom rozegranych po raz pierwszy w historii naszej szkoły Mistrzostwom wędkarsko-rowerowym o puchar Dyrektora.
Impreza, której celem było propagowanie wędkarstwa i turystyki rowerowej jako aktywnych form spędzania czasu wolnego, pozwoliła na kilka godzin relaksu po całorocznych trudach wytężonej edukacji szkolnej.
Uczestnicy po zbiórce przed szkołą i po załadowaniu wędkarskiego ekwipunku wyruszyli rowerami wraz ze swoimi opiekunami na miejsce zawodów, tj. promenadę nad jeziorem Raduń. Na miejscu czternastoosobowa grupa została podzielona na 2 zespoły. Jedna z grup rozpoczęła od pokonywania rowerowego toru przeszkód autorstwa pana Karola Symonowicza, a druga po wylosowaniu numerów stanowisk przystąpiła do wędkowania pod opieką pana Bartosza Pawlika. Grupy po ustalonym limicie czasowym wymieniały się zadaniami.
O zwycięstwie w imprezie decydowała suma punktów z części rowerowej i wędkarskiej, przewidziano również osobne wyróżnienie dla najlepszego wędkarza i rowerzysty.
Mimo, że tego dnia rybki nieszczególnie chciały współpracować z wędkarzami, to dobry humor nikogo nie opuszczał, a same zawody cieszyły się również zainteresowaniem przechadzających się obok turystów oraz pływających w pobliżu kaczek i łabędzi, które co rusz wyjadały wrzucaną przez zawodników zanętę wędkarską.
Wśród złapanych ryb znalazły się głównie płocie, krąpie, ukleje, wzdręgi oraz leszcze. Wszystkie okazy po zważeniu zostały wypuszczone do wody, a niektóre same przedwcześnie opuściły zbytnio podziurawione siatki.
Zwycięzcą Szkolnych Mistrzostw wędkarsko-rowerowych został Wiktor Polakowski z klasy VIIa, który otrzymał również tytuł najlepszego wędkarza, a także złowił największą rybę zawodów.
Drugie miejsce przypadło Ksandrowi Pura z klasy VIb, a trzecie Natanielowi Piechut z klasy VIIa.
Tytuł najlepszego rowerzysty wywalczył Filip Stawski z klasy VIII b.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrekcję SP1 Wałcz, sklep Jart Pol oraz warsztat rowerowy Bike Shopa.
Pomysłodawcy i organizatorzy imprezy, pan Bartosz Pawlik i pan Karol Symonowicz, składają podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów panu Wasylowi Zacharczukowi, za napoje i słodki poczęstunek panu Marcinowi Daleckiemu oraz panom Arturowi, Andrzejowi i Wiesławowi za sędziowanie i cierpliwe rozplątywanie zestawów wędkarskich.
Organizatorzy składają również podziękowania dla RZGW Bydgoszcz za wydanie zgody na wędkowanie na jeziorze Raduń.
34
Pierwszy wernisaż małych artystów w Wałeckim Centrum Kultury
W niedzielę 04 czerwca w sali klubowej Wałeckie Centrum Kultury miał miejsce wernisaż
Wszystko, co kocham - ,,Malowanie nie pisane".
Na wystawie zaprezentowali się najmłodsi artyści z wałeckich kół plastycznych oraz stowarzyszeń. Nasze koło plastyczne uczniów klas I-III ,,Misz-masz" również zaprezentowało swoje prace.
Małym twórcom gratulujemy debiutu
Życzymy dalszych sukcesów i wielkiej przyjemności czerpanej z tworzenia i obcowania ze sztuką.
5
„Śladami Mikołaja Kopernika”
W dniu 29.05.2023r. w Kornelówce odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, na której zaprezentowano plakaty konkursowe – „Śladami Mikołaja Kopernika”. Autorami pięknych prac opowiadających o dokonaniach astronoma byli uczniowie klas V-VII. Spacerując po wystawie możemy dowiedzieć się szczegółowo o życiu tego wielkiego Polaka, który zmienił postrzeganie całego Wszechświata - wprowadzając teorię heliocentryczną. Otwarcie wystawy było inauguracją Tygodnia Nauki i Talentów w naszej szkole - zorganizowanego z okazji 550 rocznicy urodzin M. Kopernika.
Jurry konkursowe miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić te najpiękniejsze prace.Zwycięzcą I miejsca został Oskar Mielcarz z kl. 5b,
II miejsca Erwin Kulczyk z kl. 5a,
III miejsca Bartek Kur z kl. 5b.Przyznano także 3 wyróżnienia dla:
Michała Andrzejaka z kl. 5b, Marcela Czerwińskiego z kl. 6a oraz Adama Kawczyńskiego
z kl. 6a.Gratulujemy zwycięzcom!
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która znajduje się w „Zakamarku” na I piętrze.
8
"Na lek dla Kingi Rydz"
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas kwestowali w Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Wałczu, w ramach akcji charytatywnej "Na lek dla Kingi Rydz"
W ramach przeprowadzonej akcji udało się zebrać kwotę:
2 389,35 PLN
Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
Jeżeli możesz obyć się bez jakiejś przyjemności, to bardzo Cię proszę wesprzyj akcję wpłacając dobrowolną kwotę, LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA
link do zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/kinga
Pamiętajmy!
Razem możemy więcej i dobro zawsze powraca
5
Archiwum Aktualności