Aktualności

    • Mistrzostwa Szkoły w wędkarstwie spławikowo-feederowym.
     • Mistrzostwa Szkoły w wędkarstwie spławikowo-feederowym.

      Po raz kolejny uczniowie-pasjonaci wędkarstwa z naszej szkoły oraz ich rówieśnicy z SP Witankowo mieli możliwość do sprawdzenia swoich umiejętności, tym razem podczas otwartych Mistrzostw Szkoły w wędkarstwie spławikowo-feederowym.

      Zawody rozegrane zostały 5 czerwca br. na jeziorze Zamkowym. Po przeszło trzech godzinach wędkowania w sprzyjających warunkach atmosferycznych wyłoniono najlepszych zawodników, a o kolejności zajętych miejsc decydowała większa łączna waga złowionych ryb.

      Wyniki:

      I m. Adam Nastarowicz SP Witankowo

      II m. Kornel Fiałkowski SP 1 Wałcz

      III m. Leon Zacharczuk SP 1 Wałcz

      Największa złowiona ryba - gigantyczna ukleja - Bartosz Hertel SP 1 Wałcz

      Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu wędkarskiego.

      Podziękowania dla sponsora imprezy; Dyrekcji SP 1 Wałcz, SP Witankowo, sklepu wędkarsko-rowerowego Jart-Pol oraz sędziów Pana Vasyla Zacharczuka, Pana Czesława i Pana Wiesława, a także dla sekretariatu zawodów Liliany Bystry i Zosi Baculewskiej z VIIb.

      Organizatorem zawodów był Pan Bartosz Pawlik.

    • Niezapomniane i klimatyczne spotkanie urodzinowe w Muzeum Ziemi Wałeckiej.
     • Niezapomniane i klimatyczne spotkanie urodzinowe w Muzeum Ziemi Wałeckiej.

      Muzeum Ziemi Wałeckiej obchodzi w tym roku swoje 40.urodziny. To nie tylko okazja do życzeń i gratulacji, ale i podsumowań i planów. Dyrektor MZW - Pani Marlena Jakubczyk-Kurkiewicz spotkała się z naszymi szkolnymi redaktorami koła dziennikarskiego (opiekun p. Brygida Lechojda) i opowiedziała o historii i pracy Muzeum na rzecz naszego miasta i powiatu.

      Gościnność, miła atmosfera i fachowa wiedza, którą podzieliła się z nami Pani Dyrektor - sprawiły, że redaktorzy naszego koła dziennikarskiego zebrali ciekawy materiał do obszernego artykułu [wkrótce opublikujemy go w szkolnych mediach].

      To było niezapomniane i klimatyczne spotkanie urodzinowe w Muzeum Ziemi Wałeckiej.

       

      Dziękujemy całemu Zespołowi Muzeum Ziemi Wałeckiej za wspaniałe lekcje historii, w których brali udział uczniowie SP 1 WAŁCZ /Kornelówki/ nie tylko w bieżącym roku szkolnym, ale i w ostatnich 40 latach.

    • Dzień Dziecka w Kornelówce 😍🎉
     • Dzień Dziecka w Kornelówce 😍🎉

      Dzień Dziecka w Kornelówce - piknik, wspólna zabawa i pyszne lody.

      Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły - pani Joannie Rup-Bartosik i pani Beacie Patrzek, Rzecznikowi Praw Ucznia - pani Paulinie Stachowiak, naszemu Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunom: pani Agnieszce Goszczyńskiej i pani Justynie Wilczyńskiej za zorganizowanie tego wyjątkowego dnia.

    • Dzień Dziecka😄 w ramach Aktywnego Weekendu
     • Dzień Dziecka😄 w ramach Aktywnego Weekendu

      W sobotę 1 czerwca 2024 r. na obiektach naszej szkoły obchodziliśmy jeden z najwspanialszych dni w roku - Dzień Dziecka.

      Z tej okazji - prowadzący Józef Iwański - w ramach ,,Aktywnego Weekendu" zorganizował uczestnikom wiele atrakcji.

      Dla grupy dzieci z klas I-III był rodzinny tor przeszkód, natomiast uczniowie klas IV-VI startowali w hobby horse. Dla grupy chłopców zaplanowano mecz piłki nożnej i zawody ,,Turbo Kozak".

      Wszyscy dobrze się bawili, a pogoda dopisała. Dzieci i rodzice już czekają na kolejny taki festiwal sportu. Dzień Dziecka udał się wspaniale!

    • Taaaaaka ryba 🐟🐠🐡
     • Taaaaaka ryba 🐟🐠🐡

      Taaaaaka ryba!

      Opowieści wędkarzy o rybach mogą być pełne niezwykłych przygód, ciekawych anegdot i mądrości przekazywanych przez przysłowia wędkarskie. I jeśli ktokolwiek w naszej szkole mógłby o tym wszystkim opowiedzieć, to jest to niewątpliwie Pan Bartek Pawlik, pasjonat wędkowania i miłośnik dzikiej przyrody. 

      Na lekcji otwartej dla uczniów klasy Ia i IVa Pan Bartek Pawlik opowiedział o swoim hobby, podzielił się obszerną wiedzą wędkarską, zaprezentował sprzęt i akcesoria, ale przede wszystkim  zwrócił uwagę na Kodeks wędkarza, który reguluje amatorski połów ryb w Polsce (oczywiście z poszanowaniem przyrody).️

      Wspieranie dzieci w odkrywaniu pasji i hobby jest ważne dla ich rozwoju i samorealizacji. I my, w Kornelówce, to wiemy!  Dziękujemy Panu Bartkowi za pouczające i pełne humoru spotkanie!

    • Spotkanie online z uczniami ze szkoły z Como we Włoszech!
     • Spotkanie online z uczniami ze szkoły z Como we Włoszech!

      Z wielką radością informujemy, że 29 maja klasa 7 dwujęzyczna odbyła długo oczekiwane spotkanie online z uczniami ze szkoły z Como we Włoszech! 

      Podczas tego niezwykłego wydarzenia uczniowie klasy dwujęzycznej mieli okazję:

      • Porozmawiać na żywo ze swoimi korespondencyjnymi przyjaciółmi.

      • Wymienić się ciekawostkami na temat swoich kultur i codziennego życia.

      • Uczestniczyć w zabawach i grach integracyjnych, które przyniosły wiele radości i uśmiechu.

      Spotkanie było pełne entuzjazmu, ciekawości i wzajemnego zrozumienia. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań a także opowiadali o swoich zainteresowaniach. To był wspaniały czas, który z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo!

      Dziękuję uczniom za ich aktywność i zaangażowanie. To doświadczenie pokazało, jak wartościowe i inspirujące mogą być międzynarodowe przyjaźnie.

      Opiekun - Agnieszka Stępień

    • Pałac Siemczyno
     • Pałac Siemczyno

      Pałac Siemczyno przywitał nas gościnnie i zorganizował wspaniałą i pouczającą lekcję historii dostosowaną dla uczniów klasy I. Zajęcia w kuźni ceramicznej dostarczyły dzieciom wiele satysfakcji, a pyszny obiad był dopełnieniem pięknego dnia wycieczki Składamy podziękowania właścicielom kompleksu Pałac Siemczyno - Państwu Andziakom za rzetelne usługi i gościnę na najwyższym poziomie! Dziękujemy również za prezenty dla naszych dzieci!

    • Zwycięstwo drużyny z Kornelówki
     • Zwycięstwo drużyny z Kornelówki

      Finał VII Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy i zwycięstwo drużyny z Kornelówki

      24 maja 2024 r. w Szczecinie odbył się finał VII już Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy , którego organizatorami byli: VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Szczecinie oraz Wydział Zdrowia Publicznego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

      Konkurs został objęty honorowymi patronatami:

      Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego,

      Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz

      Prezydenta Miasta Szczecin.

      Konkurs składał się z dwóch części:

      teoretycznej i praktycznej.

      Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu (przez Internet) zadań zawartych w teście. W ten sposób spośród zgłoszonych grup, wyłonionych zostało 10 najlepszych zespołów, które rywalizowały ze sobą w części praktycznej.

      Reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klasy 7a - Marta Bączkowska, Nikola Lisowska, Wiktor Łoboda, Filip Nitka, Dominika Stanikowska pod opieką pani Anny Jarczewskiej (która przygotowywała naszą ekipę do konkursu) rywalizowali o tytuł najbardziej skutecznej drużyny w ratowaniu życia drugiemu człowiekowi.

      Była to wielka przygoda - opowiadali uczestnicy konkursu. - Ogromne emocje i adrenalina towarzyszyły już od samego początku, kiedy otrzymaliśmy mapę, na której były oznaczone stacje zadaniowe. Musieliśmy jak najlepiej wykonać konkretne zadania konkursowe – udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem pozorantów oraz sytuacjach, które wymagały natychmiastowej reakcji.

      Jednym z nich było udzielenie pomocy poszkodowanemu, który wpadł do wody i uległ podtopieniu – musieliśmy wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową, usztywnialiśmy różne złamane kończyny - także otwarte, tamowaliśmy masywne krwotoki, rany głowy, urwane palce, ratowaliśmy też dziecko, które przestało oddychać, wcielaliśmy się w operatorów 112. Najtrudniejszą logistycznie stacją zadaniową było udzielenie pomocy poszkodowanym w masowym wypadku komunikacyjnym.

      Sprawdzane były umiejętności praktyczne oraz szybkość i trafność w podejmowaniu kluczowych decyzji dla ratowania zdrowia i życia.

      Nie tylko zwycięstwo było dla nas ważne, ale zdobyta wiedza i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnego typu wypadkach oraz czas spędzony razem.

      W klasyfikacji końcowej 10 najlepszych drużyn w województwie zachodniopomorskim drużyna naszej szkoły okazała się najlepszą zdobywając 1 miejsce.

      BRAWO, KORNELÓWKA!

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu, jako zwycięska drużyna zdobyła puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, plecak- apteczkę a uczniowie otrzymali Zegarki Smartwatche.

    • Wycieczka do Szczecina
     • Wycieczka do Szczecina

      W środę 22 maja klasy 5b, 6b i 7b miały niesamowitą okazję odwiedzić piękne miasto Szczecin. Wycieczka była pełna niezapomnianych wrażeń i edukacyjnych atrakcji!

      Pierwszym przystankiem na naszej trasie było Morskie Centrum Nauki. To miejsce zrobiło na nas ogromne wrażenie! Interaktywne wystawy pozwoliły nam zgłębić tajniki życia morskiego, a także zrozumieć zjawiska fizyczne związane z morzem i wodą. Każdy z nas mógł na chwilę poczuć się jak prawdziwy naukowiec, przeprowadzając różnorodne eksperymenty. To było nie tylko pouczające, ale również niesamowicie zabawne!

      Następnie udaliśmy się na Podziemne Trasy Szczecina, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić schrony z czasów II wojny światowej. Przewodnik opowiedział nam fascynujące historie związane z tymi miejscami, a także wprowadził nas w realia życia podczas wojny. Chodziliśmy korytarzami, podziwiając zachowane do dziś elementy wyposażenia schronów. To była prawdziwa lekcja historii, której długo nie zapomnimy.

      Szczecin zachwycił nas swoim bogactwem historycznym i naukowym.

      #WycieczkaSzkolna #Szczecin #MorskieCentrumNauki #PodziemneTrasySzczecina #Edukacja #Historia #Nauka

    • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon
     • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon

      Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji.

      Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swojeumiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody. 

      W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsoremgłównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców.Nagrody:

      ● Konsola Xbox Series X;

      ● telefony, tablety i akcesoria marki Samsung;

      ● kursy i obozy programistyczne

      ● pakiety książek od wydawnictw Helion i HarperCollinsKategorie:

      ● Minecraft (7-9 lat)

      ● Scratch (10-12 lat)

      ● C#, C++ oraz Python (13-15 i 16-18)Etapy:

      ● I etap: 06.05 - 26.05 (quiz)

      ● II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)

      ● III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)

      ● Wielki finał (listopad 2024)Zapisy już wystartowały, dlatego nie czekaj i zapisz swoje dziecko na http://info.gigathon.pl/edu.

      Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty. Konkurs to również szansa dla naszej szkoły, aby dołączyć do rywalizacji w ramach Gigathon SchoolChallenge, gdzie każdy uczestnik zdobywa punkty i zwiększa jej szansę na wygraną.Zachęcamy do zapoznania się ze stroną konkursu, gdzie znajdziecie nie tylko formularze zapisowe,ale również niezbędne materiały powtórzeniowe. Pobierz je, a Twoje dziecko sprawdzi swoją wiedzę ijuż dziś rozpocznie przygotowania do konkursu.

      http://info.gigathon.pl/edu.