Aktualności

    • Otrzymaliśmy Europejską Odznakę Jakości eTwinning
     • Otrzymaliśmy Europejską Odznakę Jakości eTwinning

      Z wielka przyjemnością pragnę poinformować, że nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie "In verschiedenen Sprachen". Oznacza to, że praca naszych uczniów i naszej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.W związku z tym, otrzymaliśmy certyfikat a nasz projekt zostanie pokazany wspecjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net.Serdecznie gratuluję tego niezwykłego osiągnięcia moim zeszłorocznym eTwinnerom: Julii Mularczyk, Zuzannie Kozłowskiej, Cezaremu Goszczyńskiemu, Marcie Marcinkowskiej, Kacprowi Kniat, Filipowi Rucińskiemu, Alicji Lipeckiej, Anastazji Bartosik, Patrycji Matuszak, Ignacemu Forysiewiczowi, Agacie Maizner, Blance Daleckiej i Katarzynie Adamskiej.

      Koordynator projektu szkolnego - Daria Piórkowska

    • Zapałka nie ogrzeje
     • Zapałka nie ogrzeje

      Przygotowując się do okresu jesienno – zimowego, który jest najtrudniejszy dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich, Caritas organizuje zbiórki środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących. Sytuacja wielu rodzin w naszym mieście jest na tyle trudna, że nie wystarcza im środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb. W okresie zimowym w wielu domach brakuje także pieniędzy na opał. Przebywanie w niedogrzanych pomieszczeniach przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia, oddziałuje negatywnie na samopoczucie
      i komfort psychiczny.

      Pragniemy uwrażliwić mieszkańców Wałcza na problem biedy oraz wynikających z niej konsekwencji, z którymi borykają się ubodzy z naszego miasta. 18 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego kwestowali w parafii św. Mikołaja. Ofiarodawcy za okazane wsparcie finansowe otrzymywali specjalnie wyprodukowane na ten cel symboliczne pudełka
      z zapałkami, opatrzone hasłem i logo Caritas.

      Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji wesprzeć akcji „ ZAPAŁKA NIE OGRZEJE” zapraszamy
      31 października ( cmentarz na Dolnym Mieście) i 1 listopada,  będzie prowadzona zbiórka przy kościele św. Mikołaja w Wałczu, po każdej mszy świętej. Czekamy na Ciebie!

      Wolontariusze SKC wraz z opiekunem Anną Ogonowską

    • MIEJSKI TURNIEJ WIEDZY OLIMPIJSKIEJ
     • MIEJSKI TURNIEJ WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

        Dnia 15 października 2020r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego nr 1 w Wałczu odbył się Miejski Turniej Wiedzy Olimpijskiej w ramach 56. Centralnych Uroczystości Dnia Olimpijczyka.

      W szranki stanęły drużyny ze wszystkich wałeckich szkół podstawowych. W ramach konkurencji organizatorzy sprawdzali  wiedzę uczniów z zakresu igrzysk olimpijskich starożytnych i nowożytnych. Uczniowie musieli również wykazać się znajomością życiorysów  wałeckich olimpijczyków.

      Konkurs wiedzy został przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego: Bartosza Pawlika, Karola Symonowicza, za  oprawę muzyczną odpowiedzialny był Karol Solarski wspierany przez zespół wokalny prowadzony przez panią Małgorzatę Kozak, za oprawę taneczną Józef Iwański.

        Jury w składzie: Jolanta Stańczak, Grzegorz Skuza, Czesław Mai i  Roman Kościołowski, po zliczeniu końcowej punktacji wyłoniło zwycięzców.

      I miejsce zajęła drużyna z SP4 w Wałczu

      II miejsce drużyna z SP2  w Wałczu

      III miejsce drużyna z SP1 w Wałczu

       

        Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki oraz dyplomy, zwycięzcy puchary i drobne upominki: czapeczki, saszetki i kominy sportowe.

    • Rytmika w przedszkolu
     • Rytmika w przedszkolu

      Dzieci podczas zajęć z rytmiki uczą się piosenek o tematyce jesiennej :"Dzięcioł", "Duszki leśne", Zrobimy surówkę", "Gdy na dworze pada deszcz".

      Podczas śpiewu wystukują rytm klaskając, tupiąc, używają instrumentów codziennej zabawy np. klocki do wystukiwania rytmu.

    • Ogólnopolski Dzień Czytania
     • Ogólnopolski Dzień Czytania

      W naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Czytania.

      Do oddziału przedszkolnego zaprosiliśmy chętnych rodziców, aby przeczytali bajkę dla dzieci.

      Rodzice czytali bajkę o Czerwonym Kapturku, Królewnę Śnieżkę oraz wierszyki dla dzieci. Bardzo uważnie słuchały. Po skończonym czytaniu dzieci pięknie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
    • sekretariat@kornelowka.com
    • sekretariat@kornelowka.com
    • b.patrzek@kornelowka.com
    • tel./fax (67) 387 30 55 Szkoła posiada Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na platformie ePUAP /sp1walcz/SkrytkaESP Sekretariat czynny w godzinach od 7.30 do 15.30
    • ul. Robotnicza 23 78-600 Wałcz Poland
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu reprezentowana przez dyrektora Ewę Hołowską -Kędzierską, tel. 673873055, e-mail sekretariat@kornelowka.com
    • Małgorzata Piesiak Kontakt: m.piesiak@kornelowka.com tel. 67 3873055