Aktualności

    • Wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego „LAS”
     • Wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego „LAS”

      W ramach cyklicznego projektu Leon Wyczółkowski inspiruje, któremu patronują Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Prezydent Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych organizuje co roku dwa konkursy dedykowane uczniom najstarszych klas szkoły podstawowej:

      1. Konkurs plastyczny, którego temat jest inspirowany twórczością Leona Wyczółkowskiego.
      2. Konkurs teoretyczny z historii sztuki sprawdzający wiedzę o twórczości i biografii tego artysty – patrona naszej Szkoły.

      Na konkurs plastyczny wpłynęło ok.180 prac. Komisja konkursowa w dniu 14 maja przyznała w kategorii pierwszej wyróżnienie naszej uczennicy Małgorzacie Kur.

    • Egzamin ósmoklasisty 2021
     • Egzamin ósmoklasisty 2021

      We wtorek, 25 maja odbył się egzamin ósmoklasisty 2021. Trzydniowy sprawdzian uczniów ostatnich klas szkół podstawowych rozpoczął się egzaminem z języka polskiego.

      Ósmoklasiści zakończyli już pisanie testu z j.polskiego. Życzymy im jak najlepszych wyników. Pojawiają się też pierwsze pytania, tematy i opinie dotyczące tego czy sprawdzian z polskiego był trudny. Według Kornelowców sprawdzian nie był trudny. Tematem rozprawki był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. 

    • Finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej KOSZALIN
     • Finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej KOSZALIN

      19 maja 2021 r. przeprowadzony został w Koszalinie finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

      Naszą szkołę reprezentowali:

      W kategorii klas I-V 

      Lena Dłużniewska kl. V a

      Jan Kowalski kl. III b

      Wiktor Łoboda kl. IV a

      W kategorii klas VI-VIII 

      Maja Brożek

      Jan Ostrowski

       

      LAUREATEM XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej został WIKTOR ŁOBODA.

      Pozostali uczniowie otrzymali tytuł FINALISTY XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

      Wszystkim uczniom Kornelówki GRATULUJEMY uzyskanych wyników ;o)

    • Nauka z LEGO w kl. III a
     • Nauka z LEGO w kl. III a

      17 maja 2021 klasa III a uczestniczyła w twórczych zajęciach, które odbyły się w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe inspiracje" w Wałczu.  Nauka z zestawami LEGO Education, dzięki którym najmłodsi uczą się programowania i robotyki.  Dzieci rozwijają zdolności poznawcze, manualne i zaczynają rozumieć otaczającą je rzeczywistość. Zajęcia wpływają korzystnie na koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię i rozbudzają ciekawość.

      Podczas zajęć dzieci przy pomocy instruktora  na podstawie tematycznie wybranych kart inspiracji budują zadane obiekty, nazywają je i uczą się opowiadać o nich. Kolejne spotkania to coraz bardziej złożone ćwiczenia, nauka programowania i robotyki. Forma zajęć przypomina podróż przez kolejne fascynujące światy pełne kolorów i nowych wrażeń. Oparte na prostych dialogach i czynnościach zabawy w naturalny sposób przyspieszają rozwój dziecka.

      LEGO Education, motywują uczniów do współpracy, konstruowania, rozwiązywania problemów i odkrywania, a jednocześnie pogłębiają naukę STEAM i rozwijają umiejętności XXI wieku.  Połączenie klocków LEGO z intuicyjnym środowiskiem programowania opartym na blokach sprawia, że interaktywne i kreatywne uczenie się jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Uczniowie mogą zobaczyć swoje konstrukcje w akcji oraz przetestować je i udoskonalić swoje umiejętności wyciągania wniosków i rozwiązywania problemów.

    • Wizyta w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje"
     • Wizyta w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje"

      Klasa 6a z Kornelówki w Wałczu spędziła atrakcyjny dzień w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje". Dzieci zwiedzały znajdujące się tam pracownie edukacyjne i uczestniczyły w zajęciach w pracowni Lego. Uczniowie zapoznawali się z zestawem Lego Spike i zbudowali swoje pierwsze roboty. Na koniec urządzili wyścigi robotów-skoczków. Emocje były ogromne .

      Wyszli zadowoleni, pełni nowych inspiracji, zachwyceni i zaciekawieni nowoczesnymi technologiami. Wycieczkę postanowili zakończyć miłym akcentem i poszli wspólnie na lody.

      Podziękowania dla Metalowych Inspiracji od wszystkich dzieciaków ;o)

    • Wyniki XXI Wiosennego Festiwalu Piosenki
     • Wyniki XXI Wiosennego Festiwalu Piosenki

          W naszej Kornelówce, jak co roku wiosną, odbył się XXI Wiosenny Festiwal Piosenki pod hasłem ,,Co nam w duszy gra” – w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną festiwal zorganizowano w formie online. Zadaniem uczestnika było nagranie jednego utworu i przesłanie go na adres podany w regulaminie. Konkurs podzielony był na poszczególne kategorie: klasy I- III, IV- VI, VII- VIII. Ogółem w XXI Wiosennym Festiwalu Piosenki pod hasłem „Co nam w duszy gra”  online wzięło udział 30 uczestników. Uczestnicy festiwalu zaprezentowali swoje występy na bardzo wysokim poziomie.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim wykonawcom, ich rodzicom oraz wychowawcom za zaangażowanie. Cieszymy się bardzo, że pomimo pandemii festiwal mógł się odbyć w formie online.

           Kochani Wasze nagrania były bardzo ciekawe. Niektórzy uczestnicy śpiewali  a apella, inni grali na instrumentach.  Poza konkursem wystąpił Kornel Fiałkowski z klasy 5a ze swoją mamą w utworze pt. „Wiosna” - zespołu SKALDOWIE.  Gratulujemy poczucia humoru i pomysłowości.

            Uczniowie, pamiętajcie, że przy doborze utworu należy zwracać  uwagę na to, czy jest on dostosowany do Waszych możliwości wokalnych i zgodny z waszą tonacją.  Należy tu dodać, że zgodnie z regulaminem, piosenki, które były śpiewane do linii melodycznej z wokalem (oryginał) musiały zostać zdyskwalifikowane.

      Jest nam bardzo miło, że nasz festiwal wzbudził tak ogromne zainteresowanie. Podbudowani wysokim poziomem uczestników Jury Festiwalu w składzie:

      - Przewodniczący:  p. dyr. Ewa Hołowska – Kędzierska

      - Członkowie: p. Beata Patrzek,  p. Małgorzata Kozak, p. Karol Solarski

      zdecydowało o przyznaniu następujących miejsc:

      KLASY I - III

      I m.  -  Róża Prendecka   - kl. .3b

      II m. – Zosia Serkiewicz   - kl. 2a

      II m. – Dominik Solarski    -kl.  3a

      III m. -  Antonina Obiegałko – kl. 1b

      KLASY IV-VI

      I m. – Melania Gnych  - kl. 5a

      II m. – Wiktoria Lorek  - kl. 6c

      Wyróżnienie -  Julia Woźniak - kl. 4a

      KLASY VII-VIII

      I m.  - Maria Szczepaniak - kl. 7b

      II m. - Maja Brożek - kl. 7d

      III m. - Aleksandra Piasecka - kl. 7b

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za nadsyłanie swoich nagrań. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
    • sekretariat@kornelowka.com
    • sekretariat@kornelowka.com
    • b.patrzek@kornelowka.com
    • tel./fax (67) 387 30 55 Szkoła posiada Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na platformie ePUAP /sp1walcz/SkrytkaESP Sekretariat czynny w godzinach od 7.30 do 15.30
    • ul. Robotnicza 23 78-600 Wałcz Poland
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu reprezentowana przez dyrektora Ewę Hołowską -Kędzierską, tel. 673873055, e-mail sekretariat@kornelowka.com
    • Małgorzata Piesiak Kontakt: m.piesiak@kornelowka.com tel. 67 3873055