Aktualności

    • Witaminki, witaminki...
     • Witaminki, witaminki...

      Uczniowie klasy 1b doskonale wiedzą, że warzywa i owoce to źródła wielu witamin i minerałów. Warto jednak przypomnieć, w jakiej formie należy je spożywać, żeby wzmocnić organizm i nie dać się przeziębieniom :) Pierwszaki chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i zgodnie stwierdzili, że owoce i warzywa powinny królować na naszych talerzach.

      Na zdrowie! :)

    • Wycieczka klas IV do Torunia
     • Wycieczka klas IV do Torunia

      We wtorek 5 października odbyła się wycieczka szkolna do Torunia. Zwiedzaniu miasta pierników i Mikołaja Kopernika towarzyszyła wspaniała pogoda. Podczas wycieczki uczniowie klas czwartych wzięli udział wraz z wychowawcami w otrzęsinach. Następnie przewodnik oprowadził nas po historycznym centrum, gdzie mogliśmy poznać historię zakonu krzyżackiego. Opowieści o sławnych torunianach usłyszeliśmy w Domu Legend. Każdy z uczniów poznał przepis i wykonał własny wypiek w Muzeum Piernika. Poza tym, że szliśmy śladami Kopernika, mogliśmy spojrzeć w gwiazdy w planetarium. Czas wolny spędziliśmy kupując pamiątki i robiąc pamiątkowe zdjęcia. 

    • Ciekawi świata
     • Ciekawi świata

      Jak wygląda skórka cebuli pod mikroskopem? Czy burak jest słodki i jak smakuje por? Kto zje cytrynę i nie zrobi kwasnej miny? Czy witamina C występuje w ziemniakach? Jak pachnie gruszka? Na te i wiele innych pytań uczniowie klasy 1a poszukują odpowiedzi badając warzywa i owoce organoleptycznie oraz przy użyciu specjalistycznych sprzętów.

    • Europejski Dzień Języków Obcych
     • Europejski Dzień Języków Obcych

      Z okazji ważnego dnia jaki przypada 26 września, czyli Europejskiego Dnia Języków Obcych postanowiliśmy zaznaczyć jak ważne są dla umiejętności komunikacyjne i, nie rozdrabniając się zbytnio, aż kilka dni zeszłego tygodnia bawiliśmy się lingwistycznie. Wszystkie klasy pozdrawiały nas w różnych narzeczach (co widać i słychać poniżej). Wzięliśmy też udział w konkursach pozwalających zaprezentować umiejętności językowe - rozwiązywaliśmy zagadki, nazywaliśmy obrazy, dźwięki i przekazywaliśmy różne komunikaty. Klikając w poniższy link można też posłuchać jak mądre wnioski na temat nauki języków mają nasi uczniowie: https://www.youtube.com/watch?v=XNgHogWm_Os

      Zabawy było co niemiara, dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

      Ważna sprawa być przedszkolakiem. Wyzwań wiele, nauki sporo, a jeszcze znaleźć czas na zabawę z kolegami i koleżankami oraz odpoczynek, nie jest łatwo. Ale w Dniu wszystkich Przedszkolaków życzymy sukcesów wielu, czasu na realizację marzeń i spełnienia najskrytszych pragnień. A wszystkim, którzy pamiętali o nas serdecznie dziękujemy. 

      Przeszkolaki

    • "Slime"
     • "Slime"

      "Slime"  - świetna sprawa i ogrom zabawy dla małych rączek. Nasze przedszkolaki poznały tajne składniki do samodzielnego wykonania tej masy.

    • SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO
     • SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO

      Nasza szkoła uczestniczy w innowacyjnym projekcie edukacyjnym SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.

      SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej. 

       

      Korzyści wynikające z udziału w projekcie SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO:

      – dostęp do innowacyjnego programu Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo i bieżące wsparcie w jego realizacji; – udział w badaniu naukowym poświęconym relacjom w szkole; – bezpłatny dostęp do realizowanych diagnoz szkolnych oraz szeregu materiałów edukacyjnych z zakresu e-uzależnień, higieny cyfrowej i ważności relacji osobistych; – możliwość udziału w dedykowanych webinariach i konferencjach tematycznych realizowanych dla sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo; – wsparcie w zakresie zarządzania mediami cyfrowymi w społeczności szkolnej; – dostęp do ogólnopolskiej społeczności Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo umożliwiający wzajemną wymianę doświadczeń; – certyfikat dla szkoły.

      Zaproszenie na webinar

      FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG serdecznie zaprasza na bezpłatny webinar dla uczniów, rodziców i nauczycieli w ramach programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.

      Wykład dla młodzieży: MŁODZIEŻ W ŚWIECIE GIER CYFROWYCH - WYKŁAD DLA MŁODZIEŻY

      22 września godzina 17:00 - 18:00

      https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/mlodziez-w-swiecie-gier-cyfrowych-wyklad-dla-mlodziezy

       

      Wykład dla rodziców i nauczycieli: MŁODZIEŻ W ŚWIECIE GIER CYFROWYCH - WYKŁAD DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI 22 września godzina 19:00 - 20:30

      https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/mlodziez-w-swiecie-gier-cyfrowych-wyklad-dla-rodzicow-i-nauczycieli

    • Apel upamiętniający rocznicę agresji sowieckiej na Polskę
     • Apel upamiętniający rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

      17 września uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu wzięli udział w obchodach 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka. Zgromadzeni na uroczystości oddali hołd tym, którzy walczyli i cierpieli za ojczyznę. Była to okazja, aby zaszczepić w młodzieży wartości patriotyczne.

      Uroczystość z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i uczestników ceremonii zorganizowano pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Bankowej. Na miejscu odbył się apel poległych, odśpiewany został hymn oraz pieśni patriotyczne, a przybyli goście wygłosili okazjonalne przemówienia. 

    • Głazunow i Barniak w Kornelówce
     • Głazunow i Barniak w Kornelówce

      Dnia 6 września 2021 w naszej szkole odbyło się spotkanie z olimpijczykami. Gośćmi społeczności uczniowskiej był Wiktor Głazunow i  Tomasz Barniak, polscy kajakarze reprezentacji kraju podczas Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020.

       Wiktor Głazunow, jak sam stwierdził, osiągnął  w Tokio najlepszy, jak do tej pory, wynik w swojej sportowej karierze- zajął 7. miejsce w finale  konkurencja C-1 1000 m. Jego wcześniejsze osiągnięcia medalowe w mistrzostwach świata  w kajakarstwie to srebrny medal w konkurencji C–2 500 m (Mediolan 2015) oraz  srebrny medal w konkurencji C–4 1000 m (Račice 2017).

      Uczniowie najstarszych klas szkoły w czasie rozmowy mogli poznać bliżej naszego olimpijczyka, jego system przygotowań do zawodów, plan dnia, zainteresowania poza sportowe. Mistrz jest absolwentem Kornelówki i z dużym sentymentem wspominał lata spędzone w murach naszej szkoły. Tu też został odkryty jego talent sportowy przez pierwszego trenera pana Bogdana Hertela, nauczyciela wychowania fizycznego, który po raz pierwszy w 2004 roku zaprowadził go na treningi kajakarstwa do klubu sportowego "Victoria" Wałcz.

      Młodzi olimpijczycy swoim przykładem pokazali uczniom, że warto walczyć  o swoje marzenia,  że każda pasja może przełożyć się w sukces miary światowej. Właściwa motywacja do pracy, nauki zawsze zostanie doceniona, przyniesie oczekiwane rezultaty.

      Poniedziałkowe spotkanie to świetna lekcja dla młodych uczniów na początku roku szkolnego, to lekcja wiary w swoje umiejętności i odwagi w realizacji celów życiowych, bo ,,to marzenia dają nam siłę, by iść dalej, osiągać więcej”.