Aktualności

    • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W Kornelówce dzień ten, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wyglądał troszeczkę inaczej niż zwykle.

      Ze względu na zagrożenie COVID-19 inauguracja roku szkolnego została podzielona na kilka etapów.

      O godzinie 9.00 miało miejsce rozpoczęcie roku dla uczniów klas pierwszych, czwartych oraz oddziału przedszkolnego. Dyrektor szkoły pani Ewa Hołowska Kędzierska uroczyście powitała młodzież w murach naszej szkoły,  życząc wszystkim powodzenia, sukcesów i wytrwałości w tym nowym dla wszystkich roku szkolnym 2021/22.

      Inauguracja roku dla klas starszych odbyła się również w wyznaczonych salach lekcyjnych.

      Po kilkumiesięcznej przerwie nauczyciele i uczniowie wracają do szkół i swoich obowiązków.

      Wracamy do nauki stacjonarnej, jednak ze względu na sytuację epidemiczną, całą społeczność naszej szkoły obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa oraz reżim sanitarny na terenie całej placówki.

      Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.

      Życzymy wszystkim powodzenia i szczególnie serdecznie witamy wśród społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.

    • Pożegnanie klas VIII
     • Pożegnanie klas VIII

      8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu odbyło się pożegnanie absolwentów. Była to uroczystość inna niż wszystkie ze względu na obostrzenia będące następstwem pandemii Covid-19. W akademii wzięli udział jedynie uczniowie klas VIII, rodzice, grono pedagogiczne.

      Dyrektor Ewa Hołowska-Kędzierska podziękowała nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za pracę i zaangażowanie, szczególnie w czasie ostatnich miesięcy nauki zdalnej, z którą wszyscy musieli się zmierzyć z uwagi na pandemię. Sukcesów w szkole średniej oraz bezpiecznych wakacji życzyli ósmoklasistom wszyscy nauczyciele.

      Wielką atrakcją była FOTOBUDKA - można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z przyjaciółmi, nauczycielami.

    • Żegnaj szkoło
     • Żegnaj szkoło

      W szkole już pusto, świadectwa odebrane. Ostatnie dni w Kornelówce upłynęły 8b na podróży stateczkiem i wspominaniu wspólnie spędzonych lat. Na plaży spotkaliśmy się z rodzicami i nauczycielami. Był tort, ciasta, owoce, kiełbaski nad ogniskiem i gromkie „Sto lat” na pożegnanie.

    • Nauka z LEGO w kl. III b
     • Nauka z LEGO w kl. III b

      21 maja 2021 klasa III b uczestniczyła w twórczych zajęciach, które odbyły się w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe inspiracje" w Wałczu.  Nauka z zestawami LEGO Education, dzięki którym najmłodsi uczą się programowania i robotyki.  Dzieci rozwijają zdolności poznawcze, manualne i zaczynają rozumieć otaczającą je rzeczywistość. Zajęcia wpływają korzystnie na koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię i rozbudzają ciekawość.

      Podczas zajęć dzieci przy pomocy instruktora  na podstawie tematycznie wybranych kart inspiracji budują zadane obiekty, nazywają je i uczą się opowiadać o nich. Kolejne spotkania to coraz bardziej złożone ćwiczenia, nauka programowania i robotyki. Forma zajęć przypomina podróż przez kolejne fascynujące światy pełne kolorów i nowych wrażeń. Oparte na prostych dialogach i czynnościach zabawy w naturalny sposób przyspieszają rozwój dziecka.

      LEGO Education, motywują uczniów do współpracy, konstruowania, rozwiązywania problemów i odkrywania, a jednocześnie pogłębiają naukę STEAM i rozwijają umiejętności XXI wieku.  Połączenie klocków LEGO z intuicyjnym środowiskiem programowania opartym na blokach sprawia, że interaktywne i kreatywne uczenie się jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Uczniowie mogą zobaczyć swoje konstrukcje w akcji oraz przetestować je i udoskonalić swoje umiejętności wyciągania wniosków i rozwiązywania problemów.

    • #SuperKoderzy
     • #SuperKoderzy

      Szkoła Podstawowa nr 1 z Wałcz, czyli nasza Kornelówka, rozpocznie zajęcia w Programie #SuperKoderzy od nowego roku szkolnego, jako jedna ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange.

      #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów. 

      O tym, jak radzą sobie #SuperKoderzy ze Szkoły nr 1, będziemy informować w nowym roku szkolnym!

    • Dzień Dziecka dla przyszłych pierwszoklasistów
     • Dzień Dziecka dla przyszłych pierwszoklasistów

      31 maja z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w Kornelówce przyszłych uczniów klas pierwszych. Podczas spotkania pierwszoklasiści mieli okazję poznać swoje przyszłe wychowawczynie i innych nauczycieli oraz zwiedzili szkołę. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. : zabawa detektywistyczna, zawody sportowe, kolorowe tatuaże i warkoczyki, malowanie twarzy, gra w szachy, robienie spersonalizowanych przypinek oraz sesja zdjęciowa w fotobudce. Ponadto, na naszych gości czekała masa smakołyków: popcorn, wata cukrowa i przepyszne gofry. Zabawom i śmiechom nie było końca!

    • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Języka Angielskiego"
     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Języka Angielskiego"

      Na 60 uczniów z naszej szkoły biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego, mamy 13 laureatów:

      1.Jan Pachciarz 2b - V miejsce w kraju

      2.Nikodem Stępień 2b - VIII miejsce w kraju

      3.Damian Zaleski 3a -  VI miejsce w kraju

      4.Jan Antoniak 5a -  V miejsce w kraju

      5.Patryk Flakiewicz 5a - VI miejsce w kraju

      6.Amelia Dolecka 5a -  VII miejsce w kraju

      7.Hubert Ptaszyński 6d - IV miejsce w kraju

      8.Borys Dominiak 6c - VIII miejsce w kraju

      9.Gabriela Andrzejak 7b - VIII miejsce w kraju

      10.Daria Pierzyńska 7a - VIII miejsce w kraju

      11.Aleksandra Niewulska 8b - VII miejsce w kraju

      12.Oskar Biesiada 8b - VIII miejsce w kraju

      13.Adam Kawczyński 8a - VIII miejsce w kraju

      Dla wszystkich biorących udział gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

       

    • Wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego „LAS”
     • Wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego „LAS”

      W ramach cyklicznego projektu Leon Wyczółkowski inspiruje, któremu patronują Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Prezydent Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych organizuje co roku dwa konkursy dedykowane uczniom najstarszych klas szkoły podstawowej:

      1. Konkurs plastyczny, którego temat jest inspirowany twórczością Leona Wyczółkowskiego.
      2. Konkurs teoretyczny z historii sztuki sprawdzający wiedzę o twórczości i biografii tego artysty – patrona naszej Szkoły.

      Na konkurs plastyczny wpłynęło ok.180 prac. Komisja konkursowa w dniu 14 maja przyznała w kategorii pierwszej wyróżnienie naszej uczennicy Małgorzacie Kur.

    • Egzamin ósmoklasisty 2021
     • Egzamin ósmoklasisty 2021

      We wtorek, 25 maja odbył się egzamin ósmoklasisty 2021. Trzydniowy sprawdzian uczniów ostatnich klas szkół podstawowych rozpoczął się egzaminem z języka polskiego.

      Ósmoklasiści zakończyli już pisanie testu z j.polskiego. Życzymy im jak najlepszych wyników. Pojawiają się też pierwsze pytania, tematy i opinie dotyczące tego czy sprawdzian z polskiego był trudny. Według Kornelowców sprawdzian nie był trudny. Tematem rozprawki był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. 

    • Finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej KOSZALIN
     • Finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej KOSZALIN

      19 maja 2021 r. przeprowadzony został w Koszalinie finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

      Naszą szkołę reprezentowali:

      W kategorii klas I-V 

      Lena Dłużniewska kl. V a

      Jan Kowalski kl. III b

      Wiktor Łoboda kl. IV a

      W kategorii klas VI-VIII 

      Maja Brożek

      Jan Ostrowski

       

      LAUREATEM XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej został WIKTOR ŁOBODA.

      Pozostali uczniowie otrzymali tytuł FINALISTY XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

      Wszystkim uczniom Kornelówki GRATULUJEMY uzyskanych wyników ;o)

    • Nauka z LEGO w kl. III a
     • Nauka z LEGO w kl. III a

      17 maja 2021 klasa III a uczestniczyła w twórczych zajęciach, które odbyły się w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe inspiracje" w Wałczu.  Nauka z zestawami LEGO Education, dzięki którym najmłodsi uczą się programowania i robotyki.  Dzieci rozwijają zdolności poznawcze, manualne i zaczynają rozumieć otaczającą je rzeczywistość. Zajęcia wpływają korzystnie na koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię i rozbudzają ciekawość.

      Podczas zajęć dzieci przy pomocy instruktora  na podstawie tematycznie wybranych kart inspiracji budują zadane obiekty, nazywają je i uczą się opowiadać o nich. Kolejne spotkania to coraz bardziej złożone ćwiczenia, nauka programowania i robotyki. Forma zajęć przypomina podróż przez kolejne fascynujące światy pełne kolorów i nowych wrażeń. Oparte na prostych dialogach i czynnościach zabawy w naturalny sposób przyspieszają rozwój dziecka.

      LEGO Education, motywują uczniów do współpracy, konstruowania, rozwiązywania problemów i odkrywania, a jednocześnie pogłębiają naukę STEAM i rozwijają umiejętności XXI wieku.  Połączenie klocków LEGO z intuicyjnym środowiskiem programowania opartym na blokach sprawia, że interaktywne i kreatywne uczenie się jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Uczniowie mogą zobaczyć swoje konstrukcje w akcji oraz przetestować je i udoskonalić swoje umiejętności wyciągania wniosków i rozwiązywania problemów.

    • Wizyta w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje"
     • Wizyta w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje"

      Klasa 6a z Kornelówki w Wałczu spędziła atrakcyjny dzień w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje". Dzieci zwiedzały znajdujące się tam pracownie edukacyjne i uczestniczyły w zajęciach w pracowni Lego. Uczniowie zapoznawali się z zestawem Lego Spike i zbudowali swoje pierwsze roboty. Na koniec urządzili wyścigi robotów-skoczków. Emocje były ogromne .

      Wyszli zadowoleni, pełni nowych inspiracji, zachwyceni i zaciekawieni nowoczesnymi technologiami. Wycieczkę postanowili zakończyć miłym akcentem i poszli wspólnie na lody.

      Podziękowania dla Metalowych Inspiracji od wszystkich dzieciaków ;o)