Aktualności

    • Mikołajki w Kornelówce 🎅
     • Mikołajki w Kornelówce 🎅

      Mikołajki to wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień.

      O tej porze pojawia się przedsmak świąt: pisanie listów do Mikołaja, przygotowywanie świątecznych ozdób, myślenie o upominkach. Skąd wziął się zwyczaj obdarowywania i czekania na wizytę Mikołaja? Początek temu wyjątkowemu wydarzeniu dał katolicki biskup Mikołaj z Miry.

      W Kornelówce w tym roku były same grzeczne dzieci więc Mikołaj krążył po szkolnych korytarzach od samego rana, dając o sobie znać głośnym dzwonieniem. Uczniowie tego dnia mieli wiele atrakcji. Dostali prezenty, wręczali sobie wzajemnie upominki, były wyjścia i wesołe zabawy.

      A G- P i N.P.

    • Koło szachowe
     • Koło szachowe

      Polak mistrzem świata w szachach! 15-letni Jakub Semmann z Zabrza zdobył złoty medal podczas szachowych mistrzostw świata juniorów. Mistrzostwa odbywały się we włoskim Montesilvano i przyciągnęły ponad 800 zawodników z całego świata. Wielkie gratulacje!

      A tak w Kornelówce trenują nasi mali mistrzowie!

    • Dzień otwarty w Kornelówce
     • Dzień otwarty w Kornelówce

      Dnia 29 listopada nasza szkoła zamieniła się Hogwart, w którym mieliśmy przyjemność gościć dzieci z wałeckich przedszkoli. Na przedszkolaków czekała masa magicznych atrakcji. Dzieci i rodzice zwiedzili szkołę oraz poznali przyszłych nauczycieli. 

      To było popołudnie pełne niesamowitych wrażeń. 

    • Rozgrywki #ligarobotów w Koszalinie
     • Rozgrywki #ligarobotów w Koszalinie

      Kornelówka na rozgrywkach #ligarobotów w Koszalinie.Cała drużyna pod nazwą KORNELÓWKA TEAM spisała się znakomicie. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

      Zdobyliśmy 2 miejsce w kategorii "Pojazd"- (konstrukcja Nikodema) Wielkie gratulacje

      Jak wyglądają zawody? Skonstruuj robota z jednego zestawu Lego Spike Prime, napisz program zbierający znaczniki z maty, wymyśl i zrób pojazd napędzany gumką, rozwiązuj zadania związane z programowaniem robotów na czas to wielki skrót przebiegu i przygotowań do Ogólnopolskich Zawodów Liga Robotów.

      Impreza w Koszalinie dostarczyła nam i innym uczestnikom wiele emocji i dużo super zabawy.

    • Z wizytą w sądzie
     • Z wizytą w sądzie

      W ubiegły poniedziałek uczniowie klasy VI b zamienili ławy szkolne na ławy sądowe w ramach zajęć Lekcja w sądzie.

      Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu - Pani Alicja Mazurkiewicz zapoznała szóstoklasistów z organizacją i zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, gdyż popularyzacja zagadnień związanych z sądownictwem stanowi ważny aspekt wychowania obywatelskiego. Poruszane zagadnienia z pewnością uwrażliwiły naszą młodzież na potrzebę zachowania porządku prawnego. To była bardzo pouczająca lekcja. DZIĘKUJEMY!

    • Ogłoszenie wyników "Przepis bez resztek"
     • Ogłoszenie wyników "Przepis bez resztek"

      W dniu 24 listopada 2023r., podczas spotkania promującego tworzenie strategii niemarnowania żywności przez Miasto Wałcz w ramach projektu Federacji Polskich Banków Żywności pn. "Samorządy nie marnują", ogłoszono wyniki konkursu skierowanego do uczniów klas 7 i 8. Inicjatywa ta ma na celu podkreślenie roli zero waste w kuchni oraz inspirację do tworzenia przepisów bez resztek.

      Z naszej szkoły wyróżniono przepis Wiktorii Barańskiej z klasy VIIb. Serdeczne gratulacje!

      Konkurs "Przepis bez Resztek" stanowi doskonałą okazję do zaangażowania młodzieży w kwestie zrównoważonego stylu życia, promowania świadomego korzystania z żywności oraz kreatywnego podejścia do gotowania.

    • KORNELÓWKA NIEPODLEGŁEJ
     • KORNELÓWKA NIEPODLEGŁEJ

      W dniu 23 listopada 2023r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu odbył się wyjątkowy koncert pt. KORNELÓWKA NIEPODLEGŁEJ, podczas którego wybrzmiały najpiękniejsze pieśni patriotyczne w wykonaniu wszystkich uczniów naszej szkoły. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli urzędów, służb mundurowych, emerytów, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz mieszkańców miasta, tworząc niepowtarzalną atmosferę patriotyzmu i wspólnoty.

      Wykonawcy wybitnie przywołali ducha niepodległości i dumy narodowej poprzez utwory patriotyczne, pieśni ludowe oraz współczesne. Ten dzień stał się wyjątkowym świętem patriotyzmu. Wydarzenie to zapisze się głęboko w naszej pamięci.

       

      DZIĘKUJEMY

      Fot. Marta Kotarska

    • Lekcja historii w IPN
     • Lekcja historii w IPN

      Nasza szkoła już od paru lat współpracuje ze szczecińskim oddziałem IPN. Jak  co roku uczniowie wyjeżdżają do Szczecina by  brać udział w prelekcjach prowadzonych przez pracowników oddziału edukacji IPN. W tym roku klasa ósma uczestniczyła w zajęciach bardzo aktywnie. Pracownicy IPN przygotowali dla Kornelówki warsztaty w oparciu o  wydaną przez IPN grę planszową pt.: ,,Losy rówieśników w czasie II wojny światowej”. Uczniowie zaangażowali się w zabawę. Na podstawie dokumentów badali losy swoich bohaterów i uświadomili sobie, że losy ich bohaterów są im bardzo bliskie.

    • "Miłość ma cztery łapy"🐶🐕‍🦺🦮
     • "Miłość ma cztery łapy"🐶🐕‍🦺🦮

      Czy wiecie ile dobroci mogą pomieścić niewielkie serca dzieci?

      Bardzo dużo...

      a świadczą o tym ich czyny.

      Klasa 6b wraz z wychowawczynią Agnieszką Stępień byli współorganizatorami dyskoteki z okazji Dnia Dyni. Przygotowali specjalnie na tą okoliczność kawiarenkę z domowymi wypiekami. Zarobili 290 zł.

      I na co wydali zebrane pieniądze ?

      Otóż nie na swoje zachcianki, słodycze...

      jednogłośnie zdecydowali, że całość przeznaczają na czworonożnych przyjaciół.

      Zakupili karmę dla psów i przekazali ją szkolnemu koordynatorowi akcji pomocy zwierzętom. Niedługo zostanie ona przekazana Stowarzyszenie Razem dla Zwierząt

      6b- wielkie brawa dla Was

    • Z wizytą w firmie EAGLE Lasers Team
     • Z wizytą w firmie EAGLE Lasers Team

      15 listopada 2023r. uczniowie klasy VII b wraz z wychowawczynią Justyną Wilczyńską mieli przyjemność odwiedzić firmę EAGLE Lasers Team, specjalizującą się w produkcji maszyn laserowych. W trakcie wizyty mieliśmy okazję poznać fascynujący świat nowoczesnych technologii.

      Młodzież poznała historię wałeckiej firmy, począwszy od 2006 roku do dnia dzisiejszego. Uczniowie zwiedzili halę produkcyjną, park maszynowy wyposażony w tokarki i frezarki. Uczestniczyli w pokazach cięcia lserowego. Firma zaprezentowała nam różnorodne modele maszyn laserowych, omawiając ich zastosowania w przemyśle. 

      Podczas sesji pytań i odpowiedzi nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli, zadając ciekawe pytania dotyczące technologii, zastosowań i perspektyw rozwoju firmy. Firma okazała się nie tylko miejscem pracy, ale także źródłem inspiracji dla młodych umysłów.

      Dziękujemy EAGLE Lasers Team za ciekawą wizytę, otwartość na pytania oraz inspirującą prezentację. Mam nadzieję, że to pierwsze spotkanie ze światem przemysłu laserowego zaszczepiło w naszych uczniach pasję do nowoczesnych technologii.

      Szczególnie gorąco dziękujemy rodzicom za umożliwienie naszym uczniom poznania firmy EAGLE Lasers Team: Państwu Natalii i Tomaszowi Demskim, Pani Joannie Hałas, Panu Emilianowi Hertel oraz Panu Rafałowi Wilczyńskiemu.

    • 11 listopada 2023r.
     • 11 listopada 2023r.

      11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które jest najważniejszym z polskich świąt państwowych.

      W 105 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości delegacja naszej szkoły upamiętniła pamięć wszystkich Polaków, którzy w walce oddali życie za wolność naszego kraju.