Aktualności

    • Wizyta Ministra Przemysława Czarnka w Kornelówce
     • Wizyta Ministra Przemysława Czarnka w Kornelówce

      Tam gdzie jeziora, błękity” to hasło projektu edukacyjnego, dzięki któremu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu, przy wsparciu Funduszu, powstała nowoczesna ekopracownia. Salę, w której uczniowie będą poznawać ekosystemy wodne, w towarzystwie prof. Przemysława Czarnka - Ministra Edukacji i Nauki, Posła Czesława Hoca oraz Tomasza Wójcika – Wicewojewody Zachodniopomorskiego otworzył dziś Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. W uroczystości uczestniczyli również:

      - Pełniący obowiązki Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pan Jerzy Sołtysik,

      - Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Pan Bogusław Ogorzałek,

      - Przewodniczący Rady Miasta Pan Maciej Goszczyński,

      - Burmistrz Miasta Wałcz Pan Maciej Żebrowski,

      - Kierownik wydziału zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Wałczu Pani Jolanta Będlin,

      - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty Pani Mariola Śmich.

      - Szkoła wyposażyła klasę między innymi w mikroskopy, monitor interaktywny, laptop, ekologiczny zestaw do badania wody oraz szkielet ryby i akwarium. Oprócz lekcji przyrody i biologii będzie w niej realizowany program edukacyjny „Tam gdzie jeziora, błękity”, w którym uczniowie poznają tajniki badania jakości wody. To wszystko w ramach programu Eko-Pracownia, na który Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przeznaczył w tym roku 575 tysięcy złotych. Dzięki temu w 13 szkołach powstaną nowoczesne sale naukowe – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu Funduszu.

      Koszt pracowni w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu to prawie 45 tys. zł, w tym ponad 40 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie. W ramach programu Eko-Pracownia, który jest adresowany do szkół podstawowych i średnich Fundusz dofinansowuje m.in. modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych i wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe.

    • ,,Dobre wychowanie powinno być podawane zawsze na śniadanie”
     • ,,Dobre wychowanie powinno być podawane zawsze na śniadanie”

      ,,Dobre wychowanie powinno być podawane zawsze na śniadanie” pod takim hasłem odbył się w środę 23 listopada 2022r. w ramach realizacji zadań Tygodnia Życzliwości i Uśmiechu, konkurs ,,Szkolnego savoir-vivre”, w którym uczestniczyły dwuosobowe drużyny klas od IV-VII.

      Uczniowie mieli za zadanie wypełnić test, w którym sprawdzali znajomość dobrych manier dotyczących zachowania się w klasie, przy stole, używania właściwych zwrotów grzecznościowych.

      Wszystkim wydawało się, że nie będzie to trudne zadanie, jednak tylko dwóm grupom udało się rozwiązać test bezbłędnie. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy VI b i VII a. Gratulujemy serdecznie!!

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a z treścią zadań mieli podzielić się z pozostałymi uczniami klas, by dobre wychowanie nie było obce żadnemu uczniowi Kornelówki.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ DOBROCI
     • ŚWIATOWY DZIEŃ DOBROCI

      „Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”.

       

       

      Właśnie w ramach dzielenia się dobrocią pedagożki w piękny poniedziałkowy ranek 14 listopada przywitały wszystkich uczniów i pracowników Kornelówki dobrym słowem. Dzieci z klas młodszych otrzymały emotikonkę, która miała uprzyjemnić im nie tylko ten dzień, ale każdy kolejny. Starszym uczniom wręczono ,, złote, dobre myśli”, które miały stać się drogowskazami w szerzeniu dobra.

      Dzień Dobroci to tylko pretekst do dyskusji, która przetoczyła się przez mury Kornelówki jak prosto w dzisiejszych niełatwych czasach budować i pielęgnować serdeczne relacje międzyludzkie. Pedagodzy zachęcali do dzielenia się uśmiechem  oraz ciepłym słowem z kolegami i nauczycielami, do wzajemnej pomocy najsłabszym i tym którzy są w potrzebie. Czasami wystarczy miły gest, dobre słowo, a życie staje się prostsze.

      Realizujmy nakaz wieszcza „Miej serce i patrzaj w serce!” na co dzień, a nie tylko od święta, bo dobro wraca!  

    • Piegi w Kornelówce
     • Piegi w Kornelówce

      "Akademia pana Kleksa" to jedna z ulubionych lektur uczniów. Omawiając ją, nie może obyć się bez lekcji przędzenia liter, kleksografii czy interaktywnej geografii. W naszej szkole nie było inaczej. Zabawa była fantastyczna, a uczniowie klasy 4a i 4 b zostali nagrodzeni zasłużonymi piegami. 

    • Sportowe sukcesy naszych uczniów
     • Sportowe sukcesy naszych uczniów

      Podczas mitingu lekkoatletycznego, który rozegrany został 10 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 5 w Wałczu, znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, zajmując wielokrotnie miejsca na podium, w tym czterokrotnie na jego najwyższym stopniu. W zawodach które rozegrano w ramach obchodów Święta Niepodległości, udział wzięły wszystkie wałeckie szkoły podstawowe, łącznie ponad 80 startujących zawodników, których podzielono na dwie kategorie wiekowe.W młodszej kategorii wiekowej (klasy III-IV) miejsca na podium zajęli;Dominik Dominiak - I miejsce w skoku w dal z miejsca,Szymon Kawczyński - II miejsce skoku w dal z miejsca,Nadia Pomarańska - II miejsce skoku w dal z miejsca, Zosia Mróz - II miejsce w rzucie piłką lekarską,Zofia Glazińska - III miejsce w biegu sprinterskim, Zofia Mróz, Filip Czapski, Nadia Pomarańska, Dominik Dominiak - II miejsce w biegu sztafetowym. W starszej kategorii wiekowej (klasy V-VI), na podium znaleźli się;Wiktor Łoboda - I miejsce w rzucie piłką lekarską, II miejsce w biegu sprinterskim,Kamil Wiszniewski - I miejsce w skoku wzwyż,Julia Siwiec - II miejsce w biegu sprinterskim, II miejsce w rzucie piłką lekarską,Róża Prendecka - II miejsce w skoku wzwyż,Patryk Kubiak - III miejsce w rzucie piłką lekarską,Liliana Bystry - III miejsce w rzucie piłką lekarską,Julia Siwiec, Wiktor Łoboda, Nina Wysocka, Patryk Kubiak - I miejsce w biegu sztafetowym.Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Opiekunami zawodników byli pan Bartosz Pawlik i pan Józef Iwański.

      Bartosz Pawlik

    • Akcja „Smart Stop!” – dzień bez telefonu.
     • Akcja „Smart Stop!” – dzień bez telefonu.

      Za nami pierwsza tak akcja, której głównym założeniem było zadbać przede wszystkim o bezpośrednie relacje interpersonalne. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu i gratulujemy serdecznie wytrwałości. Udowodniliście, iż można „przeżyć” bez telefonu chociażby jeden dzień i przy okazji zadbać o normalne relacje rówieśnicze. Jesteśmy niesamowicie dumni z takiej postawy i informujemy, że nie poprzestaniemy na tym jednym razie. Brawo Kornelówka.

      Do gabinetu pedagoga trafiło wczoraj 86 telefonów i mamy nadzieję, że z każdym następnym razem będzie ich coraz więcej.

      A teraz wyniki: faworytem okazała się klasa VI b – 23 telefony

      Klasa IV b – 13 telefonów

      Klasa V a – 10 telefonów

      Klasa VI a, VIII b, VIII c – po 8 telefonów

      Klasa  VII a, VIII a – po 7 telefonów

      Klasa IV a – 2 telefony

      Klasa V b – 1 telefon

      Klasa VIII d – 0 telefonów (nie popisaliście się niestety)

      Jak widać nie wszyscy potrafią rozstać się ze swoimi urządzeniami, a to niestety pokazuje nam jak duży problem mamy  z fonoholizmem (uzależnieniem od telefonów).

    • „Przerwa na czytanie”
     • „Przerwa na czytanie”

      26 października w naszej szkole odbyła się akcja „Przerwa na czytanie”. W tym dniu uczniowie spędzali przerwy w towarzystwie swoich ulubionych książek. Był to doskonały czas na czytanie i na rozmowy o książkach. Uczniowie, podążający losami swoich bohaterów , wypełnili korytarze naszej szkoły. Tego dnia wyższy level osiągnął ten, kto przeczytał więcej niż inni. Koordynatorem akcji była pani Aleksandra Cieśla dzielnie wspomagana przez uczniów klasy VIIIb. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę fantastyczną akcję.

      #przerwanaczytanie


    • Otrzęsiny klas czwartych
     • Otrzęsiny klas czwartych

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otrzęsin dla czwartaków - imprezy, która jest już tradycją Kornelówki. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia była osoba patrona naszej szkoły, Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Teresą Słowińską, panią Moniką Biesiadą oraz panią Jolantą Zielecką-Klasą mieli do wykonania różne zadania związane z pisarzem i jego książkami. Następnie odbyły się konkurencje sprawnościowe, do których czwartoklasiści przystąpili z ogromnym zaangażowaniem. Na koniec był krótki quiz wiedzy o szkole i nauczycielach w niej uczących. Uczniowie klasy IVa i IVb bawili się znakomicie. Zostali uroczyście przyjęci w poczet starszaków przez starszych kolegów z klasy Vb.

      To był dzień pełen wrażeń!