• SZCZEPIMY SIĘ

   • Informacja o Mobilnej Jednostce Szczepień w Wałczu!

    Szanowni Państwo,

    w związku z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez Mieszkańców, Burmistrz Miasta Wałcz informuje, że na terenie miasta dodatkowo zostaje utworzona Mobilna Jednostka Szczepień,

    która cyklicznie będzie wykonywać szczepienia preparatem firmy Pfizer (Comirnaty) dla pacjentów pełnoletnich oraz pacjentów, którzy ukończyli 16. rok życia.

    Zapraszamy do zapoznania się z poniższym Komunikatem Organizatora Mobilnej Jednostki Szczepień - „COR” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Resku.

    Punkt otwarty będzie w wybranych dniach w siedzibie OxyClinic w  Wałczu, ul. Kilińszczaków 38(Dom Rzemiosła - I piętro).

     Z racji ograniczeń w przestrzeni punktu konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

    Rejestracji można dokonać w godzinach 9.00-15.00 pod numerem telefonu 733 011 026.

     Rejestracja dokonywana jest na konkretny dzień i godzinę.

    W punkcie szczepień należy pojawić się nie wcześniej jak 10 minut przed wyznaczonym czasem potwierdzonym w trakcie rejestracji. Prosimy uszanować i stosować tę zasadę, dzięki czemu nie będą tworzyły się niepotrzebne kolejki. 

     W dniu szczepienia potrzebne będą:

    - dowód osobisty lub paszport,

    - kwestionariusz wywiadu przesiewowego (ankieta wywiadu).

    W przypadku osób w wieku 16-18 lat konieczna jest obecność rodzica/ opiekuna prawnego (z własnym dowodem osobistym lub paszportem).

    Kwestionariusz wywiadu dostępny jest w punkcie szczepień.

    Można go także ściągnąć ze strony Ministerstwa Zdrowia - link poniżej:

    https://www.gov.pl/attachment/4f53a6b5-7042-4c4b-bf34-e30af271085b 

    Zachęcamy do wypełnienia go przed przybyciem do punktu, co skróci czas całej wizyty.

    Przypominamy, że szczepienie przypominające (tzw. booster) może być przyjęte przez pacjentów, którzy ukończyli podstawowy cykl szczepienia (2 dawki preparatem firm Pfizer/ AstraZeneca/ Moderna lub 1 dawkę preparatem firmy Johnson&Johnson). Niezależnie od przyjętej wcześniej szczepionki, szczepienie przypominające może być wykonane preparatem firmy Pfizer. 

    Na szczepienie przypominające mogą zarejestrować się osoby, u których od czasu drugiej dawki (Pfizer/ AstraZeneca/ Moderna) minęło 5 miesięcy. 

    https://www.walcz.pl/index.php/ogloszenia-informacje/1670-mobilna-jednostka-szczepien-w-walczu

    Z życzeniami zdrowia